Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Holnaptól most már tényleg új...

Holnaptól most már tényleg új életet kezdek a magánéletetben, és itt a GYIK-en is. Normális akarok lenni. Milyen tanácsaid vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék új életet kezdeni.


A magánéletben sokszor lusta vagyok, elhanyagoltam a tennivalóimat, pl a tanulást, rendetlen vagyok, negatívan gondolkodtam, stb. Itt az oldalon sokszor vitába keveredtem, akaratlanul is trollkodásba fulladtak a dolgok stb. Szeretnék ezen is változtatni. Az oldalt inkább jóra akarom használni, mert a tanulásban nagy segítség, sok segítőkész ember van itt...


Eldöntöttem már ezeket rég, de mindig visszaestem!


Mit tudnátok tanácsolni. Köszi szépen a segítséget előre is.


2021. jan. 10. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem vegyél egy naplót. Írd bele a célokat, terveket a napokhoz, majd ha elvégezted, akkor pipáld ki.

Pl. Rendrakás a szobádban, rendszerezés ruháid között, tanulás, lecke írás, házimunkában segítkezés stb. bármi akár apróságok is.

Ez nagyon jó motiváció mert látod hogy amit kitűztél, azt elvégezted.

Ilyenkor meg is jutalmazhatod magad, kis csoki, vagy valami apróság amit szeretsz.

Egy idő után egyre több kisebb nagyobb teljesített vmi lesz, és ezeket visszaolvasva büszke leszel magadra, látod majd a fejlődésedet, és ez még inkább inspirálni fog az új célokra és azok teljesítésére.


Sok sikert hozzá ☺️

2021. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon jó dolog, hogy belevágsz! Sok sikert!


Két dolgot javaslok:

1. Ne akarj EGYSZERRE MINDENBEN megváltozni. Olyan nincs, hogy egyik napról a másikra tartósan más ember leszel. Ehhez idő kell és türelem, Magaddal szemben is. Egyszerre csak pár részfeladatot tűzz ki magad elé. Mondjuk normális kommunikáció ezen az oldalon (meg másutt is, trollkodás kerülése), negatív gondolkodás leállítása, amikor észeled magadon. 1-2 hónap múlva jöhet a következő cél.

2. Javaslom a 21 napos kihívást. Végy egy lapot, számozd be a sorokat 1-21. Írd fel az aktuális célt/célokat a lap tetejére. Amelyik nap teljesült az adott cél, rakj egy pipát abba a sorba, ha nem teljesült, akkor egy X-et.


Arra az esetre írom ezt, ha a napló esetleg nem jönne be (én sosem voltam elég rendezett hozzá, hogy pár hétnél tovább vezessem, a Te elhatározásod pedig tartósnak tűnik). De a lényeg, hogy lásd, hogy haladsz.

2021. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tarts akkor innentől YesFap évet, és újévkor hosszabbíts :)
2021. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!