Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok szomorú/boldog...

Nem tudok szomorú/boldog lenni. Ez mi?

Figyelt kérdés
Nem tudom kifejezni azt hogy örülök vagy hogy szomorú vagyok. Ez mitől van? Nem rég valaki meghalt, rokon volt, bírtam is, kedves volt meg minden. De nem tudtam sírni. Szomorú sem voltam, mi ez? Valami mentális probléma?
2021. jan. 11. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális.


Amikor meghalt a nagymamám nem tudtam sírni, de nevetni sem hetekig. (mondjuk az már más tészta, hogy 5 kilót fogytam)

2021. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy te így reagálsz a jelentősebb érzelmi behatásokra: az agyad blokkolja az érzéseket, mert túl sok lenne, ez egy önvédő mechanizmus. Önmagában nem mondanám rá, hogy mentális probléma, viszont ha akadályozza a társas kapcsolataidat vagy téged zavar, nem árt felkeresni egy pszichológust. Az sem mindegy, mennyi ideje áll fenn.
2021. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen. Rokonom meghalt, nem ismertük egymást annyira közelről így nem is sírtam mikor meghalt. A temetésén egy kicsit elérzékenyültem. Persze utána fura volt nélküle együtt a család. Mai napi van, hogy bele gondolok, hogy milyen jó lenne ha ő is itt tudna lenni de ennyi. Nem baj az ha nem érzel semmit. Nem kell magadra erőltetned egy érzelmet. Ez teljesen normális.
2021. jan. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!