Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem vagyok boldog?

Miért nem vagyok boldog?

Figyelt kérdés

Jól állok anyagilag, mindenből a legjobb van, mégsem értem magam boldognak.

Van egy lakásom hogy ne legyen kihasználatlan a szüleim laknak nálam.

Van egy garázson ami bulihelységnek van berendezve, olyan jó környéken hogy csak 3 perc és és a leghangosabb hangerővel sem zavarok ott senkit. Minden kütyüből a piacon fellelhető legmodernebb legrdágábbat vettem meg. Van amiből több is van hogy ha valami baj van csak kiveszem a dobozból. A megélhetőségemen fellül a jövedelmem 3x-a van a zsebembe. A jövedelmem 75%-a a megélhetőségem. Csak napi 4 órát kell dolgozzak a munkahelyem gyalog 3 percre van és nem is megeröltetö. Reggel 9-től szabad vagyok. Az anyagi világom rendben van, a szellemi annál kevésbé.

Nem sok barátom van de amennyi van az barát nem használnak ki. Barátnőm nincs nem is volt, feltételezhetően ez a boldogtalanságom oka, de egyben kizárandó ok is, nem érzem hiányát. Magasabb rétegekben mozgó személyekkel vagyok jóban. Pl: hoteligazgató étterem tulajdonos, nemzetközi vállakozó, dékánok, ...stb

Senki nem mondja meg mit tegyek, nincs rámeröltetve semmi, nem vagyok veszélyben. De valami miatt depressziós vagyok nem vagyok boldog. Milyen irányban keressem az okát? Mim nincs ami másnak van?



2018. okt. 22. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, a mondás hogy "a pénz nem boldogít" az ilyen esetekben szokott igaz lenni. Ideiglenes örömet, jókedvet, esetleg sikerélményt okozhat a pénz, de boldogságot nem.

Neked úgy tűnik, a pénzen és anyagi javakon kívül semmid nincs.


"Barátnőm nincs nem is volt, feltételezhetően ez a boldogtalanságom oka, de egyben kizárandó ok is, nem érzem hiányát"

Persze hogy nem érzed annak a hiányát ami sosem volt meg. Itt kéne kezdeni.


Reggel 9-től szabad vagy, mivel telik el a napod többi 12 órája?

2018. okt. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A boldogság egyfajta tudatállapot. Olyan is van, hogy csak időnként érzi valaki, hogy boldog.

A kütyük, modern dolgok stb tartósan nem fogják megadni a boldogság érzetét.

Alapvetően mindenkinek magának kell rájönnie mi az, ami boldoggá teszi, vagy megkeresni az utat a boldogsághoz, vagy hogy jobban érezze magát az adott illető. Természetesen kívülállók segíthetnek ebben.

2018. okt. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 mivel?: egy időben járogattam időseknek bevásárolgatni, volt hogy újságot hordtam. Sokat vagyok a garázsban. Egy időben minden szabadidőm tanulással telt (autódidakta), mostanában reggel 10- másnap reggel 4:30-ig alszom. Heti 3 alkalommal minimum.

A barátnő kérdés egy érdekes mert aszexuális vagyok, és nem bírom ha hozzám érnek (asperger).

2018. okt. 22. 11:09
 4/5 Skatebird ***** válasza:

"Mim nincs, ami másnak van?"

Persze csak a fenti néhány sor alapján, de így elsô olvasatra azt mondanám: célod.


A munkád leköti a figyelmedet vagy csak rutin? Van benne fejlődési lehetőség?

Ha "magasabb rétegekben mozgó személyek" társaságában érzed magad jól, talán kereshetnél valami szellemi kihívást, több agymunkát igénylő feladatokkal járó állást, vagy érdeklődési körödnek megfelelő kutatócsoportot, csak köteleződj el valami mellett, ne unatkozz:o)

2018. okt. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves 1. Válaszoló. Kívánom,hogy legyél szegény örökre és éhezzél! Ha a pénz nem boldogít,nincs rá szükséged.
2018. okt. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!