Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszihotikom óta hizok és...

Antipszihotikom óta hizok és annyira elnyom,hogy fekszek napközbe. Más is van így ?

Figyelt kérdés
Rispedont szedek. Érdekelne,hogy mi az oka,hogy hízok tőle ? Tudom a kajátol lehet hízni,de ugyanannyit eszek mint előtte. Meg ágynak dönt napközbe.
2021. jan. 13. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
21%

Én pont így voltam, ne félj ki is bsztam a kukába az összes gyógyszert. Részben azért hízol, mert a " gyógyszer" ( nevezzük inkább idegméregnek), megköti az összes zsírt az idegek számára. Részben meg azért, mert egész nap fekszel.

Szerintem ne várd meg a +20-30 kilót, másképp is meg lehet nyugodni. Sétálj a friss levegőn, lehet utána olvasni, filmet nézni, relaxálni, stb.

2021. jan. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A probléma az,hogy skizora szedem és nelküle visszajönnek a tünetek.
2021. jan. 13. 18:28
 3/3 anonim ***** válasza:

sajnos az antipszichotikum ilyen.

én is szedtem egy időben, de én az antidepresszánstól híztam, állandóan éhes voltam tőle.

mindenképp konzultálj az orvossal, hogy le lehet-e cserélni.

illetve dietetikus biztos van a körzetiben, nekem elég segítőkész volt, hogy jól is lakjak és ne is hízzak (mert cukorbeteg is lettem közben másra is figyelnem kell)

2021. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!