Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek mi oldotta meg az...

Kinek mi oldotta meg az alvási nehézségeit?

Figyelt kérdés

2021. jan. 13. 15:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%

1 evig nem tudtam aludni rendesen es nem is akartam mar mert rossz erzes volt... nem sajnaltam a pemzt es vettem 15.000 egy jo parnat.. azota imadok aludni


Lehet neked is az kellene

2021. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%

Nekem például ez : https://www.youtube.com/watch?v=-y9yKGTquy4

és az ehhez hasonló alvást segítő "meditációk".

2021. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Nekem voltak, de időnként visszajönnek sajnos. Nem csak nem tudok olyankor nyugodtan, teljes értékűen aludni, hanem mindenféle lehetetlen időpontban is alszok ilyenkor, meg borzalmas rémálmok is gyötörnek. Nekem általában több hétre megoldást ad az, hogy kihagyok egy napot. Lefoglalom magam, próbálom aktívan eltölteni akár a természetben, hogy ne álmosodjak be, majd egy nap múlva egy délutáni időpontban (16-17) lefekszem aludni. Persze egy idő után kicsúszok ebből a korai alvásból, de akkor megpróbálom újra. Azért jó szerintem, ha egy alvást kihagysz, mert le tudod vezetni könnyebben a stresszt, rendszerezni tudod a gondolataid, és szabadabbnak is érzed magad - meg persze hullafáradtnak a vége felé. De szerintem érdemes ezzel is megpróbálkozni, ha neked is vannak alvási nehézségeid.
2021. jan. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%
meditáció alvás előtt kb 30 perccel, hogy eltűnjenek a gondolataim, illetve alvást segítő meditáció amikor már fekszem az ágyban. így pikk pakk elalszom
2021. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%
#3-as vagyok: Amit az első válaszoló mond, az se ignorálandó, nekem is van ez a fajta "gyógypárna", amit ő is említett és valóban másabb rajta (vagy mellette) aludni. Valami különlegesebb fajta szivacsból van, ami remekül alátámasztja a nyakat, és jól felveszi a fej formáját, miközben egy picit kemény is marad. Mondhatni tényleg ez a tökéletes párna. Tesco-ban és Auchan-ban lehet ilyet kapni, de ha teheted, ruházz be egy ilyen anyagból készült gyógymatracra is, tényleg sokat számít ez is.
2021. jan. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Citromfű gyógytea, és próbálok figyelni arra, hogy előbb lefeküdjek (eddig előfordult, hogy hajnal 1-2 között feküdtem le, most általában 23-23:30 táján.
2021. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
bocsi de le kell pontozni azért mert én így alszom jól?:D 3as vagyok
2021. jan. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Van aki csak akkor tud elaludni ha csönd van,velem fordítva van,csak sikerül elaludnom ha valami szól közben.Régebben a tv-n aludtam el,de sokszor felébredtem amikor már csak a hangyafoci ment,így visszaaludni nem is tudtam.De most nemrég eszembe jutott a megoldás amit már régen elfelejtettem,ami kiskoromban is mindig segített.Megtaláltam a régi kazettás magnónkat és mesekazettákat,most ezeket hallgatom lefekvéskor.Olyan jó érzéssel tölt el,hogy egy kicsit megint gyereknek érezhetem magamat,és reggel végre teljesen kipihenten tudok felébredni.
2021. jan. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
Nekem sport és legzogyakorlatok valamint alvas előtt meditáció volt ami segített, meg az h lefekvés előtt nincs tv se telefon
2021. jan. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyelőre semmi. Évek óta kínlódok vele, már mindent és mindennek az ellenkezőjét is próbáltam. Időnként segít a sleeping sounds telefonos alkalmazásból egy-egy hang, de nem mindig.

Már bejelentkeztem alváslaborba vizsgálatra, kíváncsi vagyok, ott mondanak-e valami hasznosat.

2021. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!