Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Játék függőséggel mit lehet...

Játék függőséggel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Heló.

Már régóta mondogatják nekem, hogy függő vagyok, de eddig tagadtam.

Ma viszont be kellett látnom, hogy sajnos igaz...

A tanulásra szinte egyáltalán nem fordítottam időt, az órák alatt is játszottam.

Volt, hogy napi 8-10 órát is...

Ma megtettem az első lépést, letöröltem az összes játékomat, de magamat ismerve, ha nem foglalom el magam, újra letelepítem...

Bárkinek bármi ötlete van, az kérem írjon.


2021. jan. 13. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tiltsd le az oldalakat. Nekem szerencsejátéknál bevált, lusta voltam feloldani a tiltást és amúgy is mindig eszembe jutott, hogy nem véletlenül tiltottam le.
2021. jan. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kitöröltem mindet, még azt is ahonnan le lehet tölteni
2021. jan. 13. 22:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez jó irány.


Meg ne higgy magadnak, amikor esetleg olyat súg egy gondolat, hogy csak kicsit játszanál. Mert pont az a függőség, hogy nem tudsz leállni ha elkezded. Szóval mindig erre gondolsz, hogy ha elkezded nem fogsz tudni leállni és ennek a következményeire.


A másik dolog meg az, hogy tanuld meg fontosnak tartani az egyéb dolgaidat és esetleg élvezni is.

2021. jan. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokat nem érsz vele, ha valódi addikciót van, akkor úgy is visszafogod tenni őket. Ha nem, akkor keresel mást, amit függhetsz. Először is azt kell tisztázni, hogy milyen jellegű ez a függőség, mi az oka. A legtöbbszöt az, akit függőnek nevezünk, az egy dependens személyiség, amely teljesen mindegy jóformán, hogy mit, de függni fog. Ezáltal ez olyan, mintha csak a tüzet oltanád el folyton, de a gyújtogató szabadon mászkálhatna, és okozhatna tűzet folyton.


Ha valóban ártalmas függőséged van, akkor azzal fel kell keresni egy addiktológust, és terápiára van szükség.

2021. jan. 14. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ki kell találni egy hasznos függőséget pl sétálás, takarítás, kisállatok, bármi. Én nyugtató függőségről váltottam át a sétálás - nyelvtanulás kombóra.
2021. jan. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!