Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azokhoz lenne kérdésem,aki...

Azokhoz lenne kérdésem,aki Prozacot szed vagy szedett. A kezdeti mellékhatások mikor múltak el?Én nagyon nehezen tudok aludni tőle...Most kezdtem el a gyógyszert és szeretnék bízni benne,hogy ez jobb lesz🙏 A gyógyszerellenzők kérem ne írjanak...

Figyelt kérdés
2021. jan. 14. 09:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok gyógyszerellenző, de én úgy gondolom, hogy ha egy gyógyszer mellékhatásai összemérhetőek, vagy nagyobbak az okozott javulásnál, akkor az a gyógyszer az adott betegnek, az adott betegségre nem jó.

Az, hogy "kell pár hét/hónap, mire hozzászokik a szervezeted", ne is haragudjon meg senki, de bullsh*t. Ja, igen, megszokod, hogy rossz. Kitűnő gyógyszer.

Nem, nem azzal vana bajom, hogy "gyógyszer". Csak lehet, hogy neked nem ez a megfelelő. Én is végigjártam ezt az utat, és tucatszor hallottam, hogy "kell pár hét, mire hozzászoksz", csak amikor az alatt a pár hét alatt több kár keletkezett az éeltvitelemben, mint magától a depressziótól, akkor azért úgy megfordult a zsebemben a bicska. Persze, "várj még pár hónapot". Jó. És az alatt a pár hónap alatt ki fog helyettem produktívan dolgozni a munkahelyemen? Vagy netán lebeszélik a főnökkel, hogy Bélucinak nézd el, hogy 3 hónapig egy rakás hulladék a munkája? Vagy netán adnak ők új munkahelyet?

Nem, köszönöm. Megmondtam a dokinak - aki egyébként egy emberközpontú, felvilágosult orvos volt, nem az a fajta, aki csak beletömi gondolkodás nélkül a betegbe az éppen aktuális divatgyógyszert -, hogy ez így nem jó, én nem vergődni akarok hónapokig, hanem felépülni. Kipróbáltunk egy másik gyógyszert, az sem vált be. Kipróbáltunk egy harmadikat, az sem. Egy negyediket, és lám, csodát tett. Semmi mellékhatása nem volt (illetve de: mellékhatásként előtört belőlem a művész, ameddig szedtem, napi szinten késztetést éreztem a rajzolgatásra), és már aznap este éreztem a pozitív hatását. Fél év, és teljesen jól voltam.

Nem lebeszélni akarlak, és bocs, hogy eltértem a tárgytól, és nem azt mondom, hogy azonnal verd az asztalt a dokinál, de ha valami nem működik, akkor lehet, hogy az nem a megfelelő kezelés. Ettől függetlenül remélem, hamarosan jobb lesz!

2021. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!