Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elrontottam az életem. Hoztam...

Elrontottam az életem. Hoztam egy visszafordíthatatlan döntést, ami több embert és érint. Hogyan tudnám elfogadni? és nem folyton azon keseregni, hogy régebben jobb volt és egy döntés miatt leírom magam. Nem bírok ezzel a teherrel továbbmenni.

Figyelt kérdés

#élet #döntés #érzelmiteher
2020. nov. 8. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
HA valami konkrétumot íesz, akkor lehet rá válaszolni, így nem.
2020. nov. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, mindig lehet valami megoldást találni! De közelebbi infók nélkül nem tud senki tippeket adni!
2020. nov. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 DMJ2 válasza:
Nos, bizony vannak az ember életében rossz döntések, hol nagyobb, hol kissebbek. Ami megtörtént már nemtudod visszafordítani. Ne örlődj, ne szenvedj ha nem muszály, bár életkorod nem tüntetted fel, ajánlom figyelmedbe a pszhichológust. Hidd el ő majd tud segíteni!
2020. nov. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
36 éves vagyok és ez egy nagyon nagy döntés, de nem szeretném elmondani :( . Csak általánosságban lennék kíváncsi, hogy ki hogyan tudott megbírkózni egy rossz döntés következményeivel
2020. nov. 8. 11:00
 5/9 DMJ2 válasza:
Nekem is voltak rossz döntéseim, nem tudtam velük mit kezdeni, bele törődtem egyszerűen. Megbarátkoztam a gondolattal!
2020. nov. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

NEkem több rossz döntésem volt az életemben, egyszerüen nem adtam fel.

1. rossz egyetemi szakot választottam, nem azt, ami örömet szerezne.

Megoldás: befejeztem, munkaba álltam, közben pedig elvégeztem azt is, ami jobban emgfelelt.

Eredmény: igen sokrétü képzettségem van, könnyen találok bármikor jó munkahelyet, nem kell idegeskeni, hogy esetleg jövedelem nélkül maradok.


2. AZ egyetem alatt terhes lettem, nem tervezetten.

Megoldás: átmentem levelezöre, munka és gyerek mellett végeztem el - ezy év plusz idömbe telt.

Eredmény: meglett a végzettségem, lett egy szeretett gyerekem és lett szakmai tapasztalatom is.


3. Nem megfelelö partnert találtam magam mellé, nem müködött a kapcsolat

Megoldás: válás lett a vége, illetve új helyre költözés, uj munkahellyel.

Eredmény: szabadon tudtam élni stressz nélkül, új kapcsolatokat, embereket, helyeket ismertem meg, illetve jobb munkát találtam.


Magyarul: csak akarni kell, továbblépni és a rossz döntést új lehetöségként venni, akkor mindenböl jól ki lehet jönni, csak akarni kell, illetve nem elsüllyedni az önsajnálatban.

2020. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az akkori tudásod szerint jónak bizonyult a döntés, azóta biztosan fejlődtél és másképpen csinálnád. Ezért vagyunk itt, fejlődni. Fogadd el! És lépj tovább.
2020. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Konkrétumok nélkül nincs válasz...
2021. márc. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi a visszafordíthatatlan döntés? Nem kell (véleményem szerint nem is szabad itt) neveket, konkrét adatokat mondani, de azt el lehet mondani, hogy - és most írok példákat:

Megöltem egy embert.

Loptam a boltból.

Sikkasztottam egy kisebb vagyont/nagyobb vagyont.

Felmondtam egy munkahelyen, ahol 10x annyit kerestem egy hónap alatt, mint itt, ahol most vagyok, egy egész év alatt. (Vannak, lehetnek ilyen helyek, kriptovaluta, pl. azzal lehet hatalmasat kaszálni is meg bukni is)

Nem mindegy, miről van szó. Nagyon nem mindegy. Van, amit helyre lehet hozni, van, amit nem.

2021. dec. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!