Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lesz, ha rivotrilra frontin...

Mi lesz, ha rivotrilra frontint veszek be?

Figyelt kérdés

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok mert tanácstalan vagyok és már csak innen várhatok megértést, tanácsot, segítséget.

Kb. 3 éve kaptam rivotrilt szorongásra és pánikrohamokra, azóta a napi adagom 4 mg lett. Az most a baj, hogy bár bevettem, mégsem tudok lenyugodni. A hasam görcsben, a kezem jéghideg és reszket, sírógörcseim vannak, érzem azt a letompulást amit a gyógyszer okoz, fizikálisan, de a lelkem képtelen lenyugodni. Már próbáltam a figyelmem elterelni magamról, nem sikerült. Nincs kedvem semmihez. Pár napja ismerték fel rajtam a bipoláris depressziót, ami vegyül ugye ezzel a szorongással. Úgy érzem, megőrülök. Az lenne a kérdésem, hogy ugye bevettem a 4 mg rivót két adagban. Van itthon 0,5-ös frontin. Mi lenne velem, ha bevenném? Vagy azt hagyjam és vegyek be még 2 mg rivót? Totálisan nem tudom mit csináljak, folyamatosan arra gondolok, mi lenne, ha megölném magam de azt nem merem. Képtelen vagyok aludni, csak sírok és jönnek a szuicid gondolatok. Úgy érzem, mindent és mindenkit elveszítek, kicsúszik a talaj alólam. Mit csináljak? Vegyek be rivóra frontint? Könyörgöm ne bántsatok, az most tényleg nem férne be.

Segítség...



2021. jan. 15. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb +Rivo, Frontin gyengebb. Mondjuk egyreszt megnyugodni nem fogsz, masreszt cserebe igy kezdodik a fuggoseg. Pszichiater, pszichologus, terapia hosszutavon jobban segitene.
2021. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A felírtnál több rivót ne vegyél be semmiképp. szakorvos tudná megmondani, mi a teendő. végső esetben menj/telefonálj az ügyeletre.

A xanax és a rivó nem ütik egymást, gondolom, a frontinnal is pont ugyanúgy megvannak, szóval elvileg bevehetnéd, de inkább tapasztaltat kértezz meg

2021. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%
Barbiturátot szedsz. Semmi bajod nincs jelenleg, nem kell semmiből a több, csak elvonási tünetei vannak! Le kéne tenni a szert..
2021. jan. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Semmi bajom... Hát persze hogy nincs. Azért írkálok ide erről mert minden annyira hipiszupi.
2021. jan. 15. 20:40
 5/13 anonim ***** válasza:
5%
Tudod mi az a barbiturát? A legkeményebb drog! Drogos vagy. Semmi más bajod nincs jelenleg! Fizikai elvonási tüneteid vannak jelenleg. Mi itt nem tudunk neked segíteni, csak egy drogklinika és pszichiáterek. Nem szabad többet bevenni, mert már sóvárogsz és alkudozol érte. Ez drogelvonási tünet, nem a betegségedé! Nagyon nehéz leállni és otthon egyedül nem is fog menni, de ha nem akarsz másokra és magadra is veszélyes lenni, akkor döntened kell! Neked.
2021. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát oké.
2021. jan. 15. 20:49
 7/13 anonim ***** válasza:
6%
Mondjuk ennyivel ne intézd el hogy hàt ok. Nem ok, ugyanis erősen félre vagy kezelve, ráadásul komoly szerekkel. Nem ezeket kellene szedned, mert ezek sokszor még fel is erősítik a skizofrén és depressziós tüneteket, hajlamosítanak is rá. Főleg a frontin! Tényleg el kéne menned az orvosodhoz vagy inkább másikhoz. Lehet kezelni ezt a hullámzó zavart, de a frontin nem jó megoldás, mert olyan állapotot tud idézni, hogy lemészárlod a saját családodat majd magadat puszta kézzel rituálisan! Nyilván ezt pedig nagyonis meg kéne előzni! :) Faszán beszéld ki magadból akár ide is, hogy mi bánt, mizu.. persze ami lehet nyilvános.. hidd el, már ez is nyugtat, hogy van itt valaki akit érdekel! Mitől jöhetett pl. ki nálad maga a betegség? Ha oka van, akkor azt kell rendbe tenni fejben, nem elnyomni drogokkal.. csak hát sok doki kiírja, mert eddig terjed a tudás és a beteg élete iránti érdeklődés..
2021. jan. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki ilyenkor a lelki segélyt sem tárcsázni! Ott úgyse ismernek fel, ki lehet panaszkodni ami bánt, amitől félsz! Szerintem marha jó tud lenni egy igazán szomorúnak tűnő napon! Azt tudtad, hogy a B-vitaminok és a D-vitamin is javít a depresszión? Ahogyan a festés! Mondjuk, ha én festek az mindenkiét javítja, mert k.va ronda és vicces a kép.. :D
2021. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7%
Tolerancia elvonási tüneteid vannak, írtam privátban.
2021. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Most az próbál jópofizni, akinek halványlila fingja sincs az egész történetemről, helyzetemről, és ledrogosozott mert felírtak nekem egy nyugtatót? Mert ha igen, akkor húzzon a búbánatos francba.
2021. jan. 16. 00:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!