Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hány nem létezik összesen?A...

Hány nem létezik összesen?A többi kitalált nem valójában mind mentális betegség?

Figyelt kérdés

máj. 13. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kettő. De.
máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2 biológiailag, hogy aztán ki milyen kitalált neműnek hiszi magát és ebből mennyi van az már más kérdés. Csak most hallottam erről a svájci eurovíziós gyökérről is, na eddig ilyenről se tudtam.
máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 jó, hát az eurovíziótól nemigen érdemes mást várni, 10 éve láttunk itt már magát férfinak valló, de nőnek öltöző, férfiakhoz vonzódó férfi győztest
máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biológiailag 2 nem van. Illetve vannak olyan estek, amikor valamilyen kromoszóma rendellenesség miatt nem meghatározott a nemi jelleg De ilyen kevés van. Egészen más a társadalmi nem, amikor mindenki olyan nemű, amilyennek gondolja(?), érzi(?) magát. És az a legnagyobb baj, hogy a mostani világban még reklámot is csinálnak nekik és amikor sikerül egy szerencsétlen gyereket, fiatalt megvezetni, akkor még segítik is a nemátalakító műtétet és a hormonkezeléseket, amik messze nem egészségesek. A második kérdésre a válasz pedig az, hogy igen.
máj. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Psycho ***** válasza:

A genderfluid, non-binary, transz cicaneműek nevében kikérem magamnak ezt a diszkriminációt!!!

😂😂


Igen. Valaki vagy férfi, vagy nő, és ez biológiailag meghatározott. Pont.


Van egy apró kisebbség, ahol ez a rendszer összekavarodik. Akár kromoszómaproblémák miatt (hermafroditizmus), akár nemi diszfória miatt. Őket úgy gondolom, minden lehetséges eszközzel segíteni kell. Borzasztó nehéz a helyzetük, mindenféle másodlagos pszichés probléma is megjelenhet következményként, ami nem ritkán akár öngyilkosságig is vezethet.


De, nem szabad ezt normalizálni! A sarlósejtes vérszegénységet sem normalizáljuk.

Meg nem mondjuk azt, hogy az ember lehet 4 ujjú is lehet, meg, hogy eldönthetem hány ujjú vagyok, csak azért, mert van egy apró kisebbség, akik vagy elvesztették balesetben egy ujjukat, vagy génhiba miatt kevesebbel születtek. És főképp nem vágom le az ujjam azért, mert én a 4 ujjúakkal akarok azonosulni. Vagyis megteheted, lelked rajta, de másokat ne uszíts erre, ne vagdalózz mindenféle személyeskedéssel afelé, aki nem partner a dilidben, és ne várd el, hogy mások idomuljanak a te négyujjúságodhoz. Viszont ne csodálkozz, ha mentális problémát azonosítanak nálad, mert más egyéb magyarázat nincs arra, ha valaki szándékosan le akarja vágni egy ujját.

Nem. Az említett ritka kisebbségtől függetlenül azt mondjuk, hogy az ember 5 ujjú.


Normál, egészséges esetben tehát két nem létezik.


Minden ezen felül pedig az individualizmus és liberalizmus szélsőségességéből ered (mondom ezt úgy, hogy egyébként én relatíve liberális szemléletűnek tartom magam, de ami ennek "zászlaja" alatt zajlik, az már sokszor nonszensz).

Sokan görcsösen törekednek arra, hogy speciálisak legyenek, kitűnjenek - s egy bizonyos, egészséges szintig ezzel nincs is gond. De amikor már átcsap abba, hogy a saját identitását torzítja az illető, ne adj isten nemi átalakító műtétet hajttat végre magán, s pláne ha erre másokat is ösztönöz, az azt hiszem bőven kimeríti a mentális problémák definícióját.

máj. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!