Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen, mi bajom...

Miért vagyok ilyen, mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz de ha elolvasod azt megköszönöm!


Sose hozok jó döntéseket. Iskolaválasztásnál se tudtam mi legyen, érettségi is hiába csináltam meg, mert buktam a matekot és sosem fog sikerülni mert mindig is rossz voltam belőle. Mindig elhamarkodottan döntök ezáltal megbántok másokat vagy nem felelek meg az elvárásaiknak ami nekem rossz. Anyámtól is elhoztam egy dekorációt amit nem használok jelenleg és ma vett helyette mást és emiatt is rosszul éreztem magam, persze ezt rég elfelejtettem. Erősen félek az emberektől, félek a megjegyzéseiktől, kiközösítéstől ami már megtörtént suliban. Csendes vagyok és visszahúzódó. Voltak korábban öngyilkos kísérleteim sőt búcsúlevelet is írtam amit nem kellett volna, mert mikor rájöttem, hogy ezt mégse kellett volna akkor találták meg. Ez a késztetés elmúlt de sajnos nem teljesen. Mondjuk hogy megöljem magam azért lusta lettem valamiért. Általánosban se volt sok barátom, sőt sokszor nem is akarták hogy velük legyek. Szakközépből kiutáltak, főleg egy csaj aki az egészért felelős de nagy részben én is. Kényszer cselekedeteim is lettem mint fal érintés, mindent többször megfogok szimmetrikusan is. Ha valamit az egyik oldalt megigazítok akkor a másikon is kell. Jelenleg nem dolgozom, mivel félek elmenni és sajnos nem igazán keresnek pedig jelentkeztem sokra is. Család segít itthon. Régen tesin egyszer nagyon megizzadtam és a fél osztály menekült előlem szinte és ablakokat is akartak nyitni amit nem tudtam elviselni azt elkezdtem lógni. Azóta mindig szagolgatom magam, hogy büdös vagyok e de barátnőim akiket suliból ismerek mindig mondják, hogy nem. Sajnos ott alul régóta folyik valami folyadék ami néha büdös szokott lenni, ezért betétet kell hordjak. E miatt is félek, hogy érezni lehet e a szagot. Sokszor már betegesen beképzelem, hogy emiatt néznek néha az emberek. Rávettem magam és VOLTAM nőgyógyásznál aki írt fel 2 db kapszulát meg krémet ami nem segített semmit...pedig olyan jó lenen ha megszűnne teljesen hisz emiatt szégyellem magam a legjobban.:( Valaki ha átolvasta tudna esetleg egy véleményt mondani, hogy mi bajom lehet? Hátha valaki van itt aki jó ebben. Trollok meg szűkszavú válaszolók légyszi most ne írjatok mert van elég bajom. Átfogó válaszokat szeretnék ha lehet.Köszönöm. 23L vagyok.



2021. jan. 16. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Első körben azt mondanám, hogy azért csinálod mert megfelelési kényszered van "Nem felelek meg az elvárásaiknak ami nekem rossz"

Szociális fóbiád is lehet, ha félsz az emberektől vagy szimplán introvertált vagy, bár az inkább tudatosan kerüli az emberek társaságát mert egyedül érzi jól magát.


Kényszercselekedetek mint a fal érintés, dolgok megigazítása utalhat OCD-re


Pszichiáter látott már, vagy szedsz valamilyen gyógyszert?


Folyása meg mindenkinek van bár nem büdös ha normális, én is hordok tisztasági betétet


A döntésekről meg annyit, hogy a rosszakból tanulsz, ha jól döntesz akkor meg örülj neki. Nem lehetünk mindig mindenben 100%-ig ott, más is baltáz el dolgokat bár tudom, hogy ez sovány vigasz.


Az öngyilkos gondolat pedig már alapjába véve is elég ahhoz, hogy elmenj ezekkel pszichológushoz legalább bár azt nem említetted voltál e már. Ha nem akkor menj el, és ha nem tetszik akkor nem mész többet szimplán de veszteni nem lehet vele

2021. jan. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1.Köszönöm :)

Folyása meg mindenkinek van bár nem büdös ha normális, én is hordok tisztasági betétet

hát ja de csak nem annyi hogy átázzon emiatt a bugyi :(

orvodnál voltam korábban de nem segített semmit..

2021. jan. 16. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!