Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a dolga egy pszichiáternek?...

Mi a dolga egy pszichiáternek? Mit csinál a pácienssel? Mi a folyamata a kezelésnek? Hogy méri fel a problémát, hogyan kezeli?

Figyelt kérdés

Nálam ez történt:

1.alkalom: ismerkedés:

-mi a probléma?

-félek

-mi a f@sztól félsz?

Jelentés: nem néz az ember szemébe, ideges, alvászavaros. Első ránézésre skizotip gyanús.

Terápia: 3 fajta gyógyszer.


További (kb 15) alkalmak:

-hogy van?

-megvagyok

-mi történt a héten?

-semmi, ugyanaz, mint eddig

+ utolsó alkalom vége: tudod mit? ha majd van mondanivalód, akkor jelentkezz.

Közben 3 hónap után visszaadtam a gyógyszereket, mert csak elnyomtak és még használhatatlanabb lettem tőlük, de semmi más változást, esetleg "lec@rom" érzés tapasztaltam.


Azóta nem találkoztunk.

Lehet, hogy én vagyok a hülye, mert a filmekből indulok ki, de amiket láttam filmekben terápiákon a doki faggatta, beszéltette a betegét, próbált vele kapcsolatot kialakítani, bizalmát elnyerni.

De lehet, hogy csak én vagyok a hülye tényleg, vagy csak nem tudott mit kezdeni velem és menthetetlenül elcseszett vagyok, de nekem nem megy úgy, hogy magamtól meséljek neki akármilyen dolgokról, főleg, mert utálok másokat terhelni a baromságaimmal, nem tudok emberekkel normálisan társalogni, miért menne ez attól, hogy leül velem szembe 5 méterrel és néz, ásítozik vagy a gépen írogat valamit? Lehet, hogy a terápia része, hogy mit reagálok vagy untattam, nem tudom mit miért csinált, nem tudom megérteni az embereket, szóval nem tudom hova tenni az egészet, csak azt érzem, hogy felesleges volt az egész.

A családom azt hiszi, most, hogy "vége" a "terápiának", minden OK velem, de ugyanolyan vagy még rosszabb, kicsi korom óta félelmeim és rémálmaim vannak, minden olyan fura, mintha a világnak nem ilyennek kéne lennie, nem értem a világot körülöttem és fogalmam sincs, hogy mit tegyek.



2021. jan. 17. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális, jól tetted hogy otthagytad
2021. jan. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
A pszichés problémákkal ezért jobb inkább terapeutához fordulni
2021. jan. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon-nagyon messze van a szakszerű és normális pszichiátriai ellátástól. Nem is értem, hogy ilyenek, hogyan vannak a pályán és miert maradnak ott..

Én amikor mentem, velem sokkal kedvesebbek voltak, és kérdeztek tőlem is dolgokat, de nem tukmáltak rám semmi gyogyót, és pláne nem vették ennyire félválról a problémámat.. szóval mindenképp érdemes máshol is keresgélned..

Egyébként a pszichiáter úgy tudom, hogy a pszichológushoz hasonló végzettséggel rendelkezik, viszont ő egyben orvos is, mivel elvégezte az ehhez kapcsolódó orvosi képzést is. De lehet nem pontosan ezt jelenti, de ez a lenyege :)

2021. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ez sztk pszichiáter?

mert ott tényleg kb. ennyi van, első alkalom nagy vonalakban mi a gond, erre felír valamit, aztán ha használ csak írja ki vagy változtat.

ha magán akkor válts.

sztk-ban ennél többre nincs is ideje

2021. jan. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem magán, ingyenes kórházi.
2021. jan. 18. 12:40
 6/6 anonim válasza:
Baszodjon meg az ilyen típusú orvos
2021. jan. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!