Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez nagyon beteges?

Ez nagyon beteges?

Figyelt kérdés

Óvodában kezdtem az önbántalmazást, először csak lépcsőkről ugráltam le és téptem a bőrt a számról. Általánosban ceruzával meg kulcsokkal kapartam a bőrömet és 8.osztályban (egyik osztálytársam miatt) fogyókúrázni kezdtem. Gimnáziumban pengét, kést is a kezembe vettem, de inkább maradtam a kaparásnál és a szájtépésnél, mert nehéz volt elrejteni a dolgaimat. Tavaly érettségiztem, lenyugodtam utána, de újra kezdenek visszajönni a kényszerek és rosszabbak. 2 hete egy pengét vittem fel a szobámba, nézegettem és papírt vágtam vele meg egy plüsst. Most késeken jár az eszem, a boltokba is mindig bemegyek megnézni őket. Eljártam sportolni, de végül az lett belőle, hogy esténként járok el. Egy elhagyott füves részre szoktam kiülni, ahol max.kutyákat sétáltatnak és néha iszom, dohányzom közben, ha nagyon ideges vagyok. Nem tudok rendesen aludni, most megint fogyókúrázni szeretnék, csak azt hallom, hogy mennyivel vékonyabb lehetnék. Párkapcsolatom nincsen, inkább macskát szeretnék majd. Karantén ideje alatt gondom van a higiéniával, nehezen veszem rá magamat, hogy felkeljek és megcsináljak mindent amit kell. Voltak/vannak egyéb furcsaságaim, beteges képzeteim, de azokat most nem írnám le, ha nem probléma.

A fenti kérdés inkább csalogató, tudom hogy beteges. A kérdésem az lenne, hogy mihez kezdjek? Tisztában vagyok vele, hogy orvossal kéne konzultáljak, van is az egyetemen, de sosem érek el odáig. Többször elterveztem, hogy elmegyek, de aztán inkább más irányba mentem, mert eszembe jutott, hogy bezárhatnak, gyógyszert adhatnak(amitől híznék) és nem is tudom megfogalmazni, hogy mi a gondom.



2021. jan. 15. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem zárhatnak be a beleegyezésed nélkül. Voltak hasonló gondjaim, tudom, mit érzel. Próbáld meg szeretni magad, vond ki a negatív dolgokat az életedből, de főleg kérj segítséget!
2021. jan. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Ebben a hónapok óta tartó napfénymentes időszakban sokan D-vitamin hiányosak! Na már most az hozza magával a depressziót. Egyedül kimenni sincs kedved, túl sokat beszélsz magaddal, ami a skizofréniádat felerősíti. Mi lenne, ha holnap vennél egy doboz vitamint, hátha kicsit javulna a helyzet pár hét alatt? És! Hát legyen: felírok neked napi 20 perc hülyeséget. Nem viccelek! Legyél 20 percig hülye! Vedd elő a kedvenc zenéidet és mozogj rá ahogy kedved van. Egy ideig direkt bénán vagy furán! De tudod miért mondom ezt? Mert ennyike mozgás is egy csomó boldogsághormont termel! Hát meg mekkora poén már! Ja! És ha mozogsz, akkor nem kell tartani annyira az elhízástól sem. Másnap főzz vagy süss. De direkt csak a bénább kezeddel! Mondjuk azért óvatosan.. :D Ezzel lefoglalod az agyad és nem kezdesz el marhaságokon gondolkodni! A mániát másik mániával lehet elnyomni még: ha szeretsz vagdosni, készíts mozaikképeket! Azt vagdoshatod kedvedre papírból! :) Marhaságnak tűnik, de valami új, valami más, ami talán kimozdítana a jelenlegi állapotból!
2021. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Huha, nekem is ugyan ez van. Nincs olyan ember, akivel jó a kapcsolatod, és sokat tudnál vele lenni? Nekem ez segít, és a kutyám. Egy állat tenyleg rengeteget segít, de ha ezek nem jók neked, akkor keress fel pszichológust. Én is ezt akartam, csak egyenlőre lusta vagyok xd na mindegy
2021. jan. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!