Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós lennék?

Depressziós lennék?

Figyelt kérdés

Már körülbelül fél éve ez van. Öm, több dolgot vettem észre.

Egyszerűen szörnyen érzem magam. Kedvetlen vagyok, nincs kedvem semmihez egyáltalán.

Próbáltam már többször is bemesélni magamnak, hogy ez csak egy időszak, meg hogy idővel túlleszek rajta, ami ideig óráig bejött. Utána amit elnyomtam magamban előjött és csak rosszabb mint előtte.

Szinte egyáltalán nem tudok aludni éjjel. Jár az agyam mindenen, próbálok kikapcsolni de egyszerűen ha még sikerül is képtelen vagyok elaludni. Régebben is volt gond az alvásommal, de ennyire nem.

Félek közösségbe/tömegbe menni. Ha látom hogy valaki nevet az utcán egyből azt hiszem hogy rajtam nevet. Elkezdek magamon igazgatni valamit és minél hamarabb próbálok elmenni onnan.

Plusz most félévzárás előtt állok, és nagyon hajtás van. Elég kimerült is vagyok. Anyukám mindenből a maximumot várja el tőlem. Ha például megírok egy dolgozatot ötösre aminek én nagyon örülök, nem örül velem, hanem akkor azon van fennakadva hogy miért nem hibátlan.

Az osztályközösség a suliban borzasztó. Minden szünetben piszkálnak valamivel. Többször volt olyan hogy a wc-n bújtam el a többiek elől.

Állandóan társasmagányt érzek. Ha néhány barátommal leülünk szünetben például enni vagy beszélgetni, olyan üres érzés, mintha egyedül ülnék ott.

Egész nap kimerült vagyok és nem bírom ezt tovább.

Ez lehet betegség? Mit kéne tennem?


2021. jan. 17. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, esélyes. Menj el szakemberhez.
2021. jan. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kőkemény depi sajnos ez, nehéz lesz kijönni ebből, de ha már felismerted hogy baj van ez már fél siker.
2021. jan. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlen szimplán depresszió, ez egy tünet, a valóban meglévő problémáidra. Eleve most szerintem könnyű depressziósnak érezni magunkat, még ok nélkül is, neked pedig most elég nehéz időszakod van. Önmagában az osztályközösségről amit írsz, az anyukád elvárásai a vizsgák ez elég rossz lehet, nem csodálom, hogy így érzel. Nincs valaki akiben megbízhatsz, meghallgat és segít ezen az időszakon? Anyukád nem tudna megérteni?
2021. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
El kéne menned komoly fizikai munkát végezni napi 10-12 órában.
2021. jan. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!