Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a neve annak a betegségnek,...

Mi a neve annak a betegségnek, amikor valaki elhiteti magával hogy mondjuk skizofrén, diagnosztizálja magát, és aztán úgy viselkedik, mintha skizofrén lenne?

Figyelt kérdés

Ez egy marha nagy butaságnak tűnhet, de nem az. Van egy igen érdekes barátnőm. Kb. heti rendszerességgel "váltogatja" a mentális betegségeit.

Eddig skizofrén volt, aztán azt fejtegette nekem, hogy autista, utána egy ideig Borderline személyiségzavarral küzdött, most elmondása szerint disszociatív identitás zavara van.


Nem ítélem el a mentálisan beteg embereket, én sem vagyok pszichésen teljeeen egészséges...

Csak nekem eléggé furcsa, hogy hetente/havonta kitalál valami újat, aztán felveszi a betegséghez "illő" viselkedést.



2021. jan. 19. 20:27
 1/6 anonim válasza:
34%

Huhh ilyet még nem hallottam,leginkább olyan betegségeket szoktak az ilyen emberek diagnosztizálni maguknak mint influenza,és stb.

Hipochondereknek hívják őket.

2021. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Hát a Münchausen-szindróma ilyesmi. Viszont nem kell mindjárt ezt ráhúzni. Az is lehet, hogy csak simán érdeklik ezek, és sokat foglalkozik velük, és mintha magán is látná a tüneteket. Nekem is volt egy ilyen időszakom, nekem tini koromban. Az volt az oka, hogy mint az előbb írtam érdekelt, meg különlegesnek akartam érezni magam. Ezért azt hittem mindenféle mentális betegségem van, csak mert egy két jellemző igaz volt rám és mert szerettem volna.
2021. jan. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem pszichiáternek tanul? Általában az orvostanoncoknak van mindig olyan betegsége amit épp tanul. :-)

Igazából így végig kíséred az egyetemi éveit, hogy mit mikor tanul :-)

Én pl. AIDS-es voltam két hónapig az egyetemen :-) aztán autoimmun beteg :-)

2021. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már minden volt.Gyerek koromban autizmust,adhd,ptsd t mondtak.Utána ocd, aztán alkoholista,most meg skizofrén.
2021. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Talán csak fokozatosan rájön dolgokra, szart az általad felsoroltad valójában nagyon is összekeverhetőek, sőt a pszichiáterek is bőven félre diagnosztizálnak, és ha kellően belemèlyedsz a témába nagyon is rájöhetsz hogy, ezek a mennyire hasonlóak törött személyiség, de például sokszor akit borderline diagnost kap csak asperger szindrómás. A személyiségzavar pedig spektrum dolog, nem olyan mint a rák vagy a cukorbetegség. Tehát ez nem hipochondira vagy Münchausen szindróma, csupán keresi a válaszokat
2021. márc. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Akkor ez inkább személyiségzavar?
2021. márc. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!