Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetnek ezek a depresszió...

Lehetnek ezek a depresszió jelei? Vagy ezt csak a bezártás teszi?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és egyetem tanulok. Amióta ismét online oktatás van, olyan mintha gyűlnének a gondok felettem. Úgy érzem, hogy a párom nem szeret (határzár miatt ritkán találkozunk), nincs semmi motivációm a tanuláshoz, főleg mivel dupla teljesítményt várnak el tőlünk. Emiatt nem tudok ki sem kapcsolódni mert ha nem tanulok, akkor bűntudatom van. Érzékeny vagyok, ha a barátom nem úgy szól hozzám ideges leszek. Szóval mindig feszültséget és szorongást érzek. Nem tudom mit csináljak mert ennek a koronavírusnak egyhamar nem lesz vége. Lehet azért hiszem, hogy nem szeret a barátom mert csak beképzelem magamnak. Esetleg más is van így?

2021. jan. 22. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Egyszerű szexhiány. Semmi több.
2021. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ebben is van igazság, de nem csak a párkapcsolatom a gond,hanem a lelki állapotom.
2021. jan. 22. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes, hogy a szociális izoláltság kicsinál lelkileg. Én idősebb vagyok, pedagógus, így volt szerencsém megtapasztalni az online oktatás örömeit, és a hónapokig tartó izoláltságot. Eleinte élvezetem, hogy nem kell korán kelni, meg a magam ura vagyok. Kb 3 hónap után jött a depresszió. Aztán a nyári szünet, ami megint együtt járt némi izoláltsággal. Amióta újra emberek között vagyok, határozottan jobban érzem magam, és a depresszió is elmúlt. Ennyi.
2021. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, de sajnos mem hiszem, hogy nálunk egyhamar visszaáll a normális oktatás. Nagyon nyomasztó, hogy nem tudok úgy teljesíteni mint azelőtt.
2021. jan. 22. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!