Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom ha ezeket a...

Mi lehet a bajom ha ezeket a tüneteket produkálom?

Figyelt kérdés
23 vagyok és valamikor talán szakiskolás koromban kezdődött el ez az egész dolog. Egyszer késztetést éreztem arra, hogy az összes falat ami a szobámban van megérintsem akár 2x. Utána több ilyen új cselekedet vagy nem tudom a pontos kifejezést erre, de érzem néha hogy ha az egyik oldalt igazítom meg a hajamat akkor a másikon is "elimitálom" pedig nem kell ott, vagy ha véletlen beütöm az egyik lábam akkor a másikat is beütöm de csak enyhén, hogy épp odaér. Este fele szokott erősödni, van hogy a szobámban vannak vizes palackok és azokat is meg kell érintenem különben vonz ha ránézek. Sokszor a 2 szekrényem ajtajait is megérintem egyszer az egyiknél mindkét ajtót majd a másiknál is így átlósan a kezemmel. Székemben is a karfát megérintem átlósan majd simán 2x, este lefekvés előtt van ilyen rutinom, hogy ablakhoz megyek és 2x oda vissza nézem a lámpékat mindkét oldalt, majd a tv, és a szekrény mögötti rést ezeket szintén 2x. Villanykapcsólót is vagy 4x le fel kapcsolom. Korábban volt ilyen gondolat, hogy ha nem teszem meg akkor valami rossz történik vagy valakivel rossz történik, szellemeket fogok látni ha nem teszem és ilyesmik. De ez mostanra nincs nagyon. Korábban nem tudtam kontrollálni ezeket, de manapság sikerül néhányat de nehezen, legtöbbet nem. Néha észre se veszem, mintha megszokásból csinálom de így most leírva teljesen értelmetlen cselekedetek ezek. Sokszor meg kell érintenem minden bútort is a szobámban. Miért csinálom ezeket a dolgokat és mi ennek a megnevezése? Félek elmondani másoknak, mert nekem is kellemetlen mivel sokszor nem is veszem észre, hogy csinálom. Hova forduljak, hogy meggyógyuljak ebből?

2021. jan. 27. 00:22
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
OCD
2021. jan. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyenrõl már hallottam, keress egy pszichológust.
2021. jan. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.Köszi...

2.és mi lenne az? oké hogy hallottál róla de neve van?

2021. jan. 27. 00:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegség. Gyakorlatilag lehetetlen lejönni róla. Rögeszme. Elmebaj. Tudod honnan tudom? 20 éve rohasztja az életem.
2021. jan. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Leírom az első hozzászólásban a nevét, majd megkérdezed hogy van-e neve. Oké.
2021. jan. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen azaz, OCD, kényszerbetegség.

Két lehetőség van.

Ha nem zavar annyira, mármint kb még egy évet kibírsz vele, akkor pszichológus, pszichoterápia.

Hosszú folyamat a terápia, de eredményes lehet.


Ha nem bírod, azonnal enyhülést akarsz, pszichiáter. Ő ír fel antidepresszánst (nyugtatóra nincs szükség!), 3-4 héten belül a tünetek enyhülni fognak, és elkezdhetsz mellette pszichoterápiát. Végén gyógyszert el lehet hagyni.


Szóval simán ki lehet ebből jönni, kitartás!

2021. jan. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóknak mondanàm(is). Lehet, nincs baj. Én szülés után voltam ilyen àllapotban. Kivégeztek, oda adtam a kisfiamnak a testem minden tartalékàt. Depresszió. Mondtàk. Dehogyis. Folsav-vas-cinkhiàny
2021. jan. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azta.:O

köszi a válaszokat.

remélem ki jövök eből mert már publikusan is csinálom néha és fel se tunik pl. a hajigazitás, hátra nézés 2x mindkét irányba..néha zavar mert amúgy nem tűnik fel de inkább ne lenne nekem ez. Kinosan érzem magam miatta. főleg a hátranézés miatt ami feltuno sajnos de nem bvirok ellenállni

2021. jan. 27. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!