Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az erőszak szeretete változtat...

Az erőszak szeretete változtatható?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta lenyűgöz és szórakoztat.


Attól, hogy baltás gyilkos leszek, attól nem kell félni, teljes mértékben tudom, hogy nem elfogadott és azt is értem, hogy miért. De ez az érzés még megmarad. Ha beleznek egy macskát, akkor nem a gyomrom szorul össze, hanem tetszik a látvány. Nehezen, de megtanultam, hogy az arcomra ne üljön ki. Így másnak nem csak nem ártok vele, de észre se veszik, és ezért nem is szándékozom ezzel szakemberhez fordulni.


A kérdés azért merült fel bennem, mert azt olvastam valahol, hogy a fétisek egy részét nem lehet megváltoztatni, nem lehet tőlük "megszabadulni". Hogy ez mennyire igaz, azt én nem tudom. De ez alapján kérdezem ezt, hogy lehet-e az erőszak iránti vonzalom is ilyen? Mármint nem fétis, mert szexuálisan semleges nekem, de hogy lehet-e ez is olyan, amit nem lehet változtatni? Vagy ez nem ilyen? Az tiszta sor, hogy felfogja valaki, hogy ez nem helyénvaló, és nem tesz semmi ilyet, megtanulja leplezni a dolgot, és azt, hogy ne vigye hülyeségbe, de elérhető ennél több is? El lehet érni, hogy valakinek ezek a belső érezlmei is megváltozzanak? Elő lehetne hozni egy nem létező empátiát? Vagy akár csak annyit el lehetne érni, hogy semlegessé váljon?


Pszichológiai értelemben szerintem nem vagyok pszichopata, ha jól tudom azon nem lehet változtatni. De mi a helyzet más esetekkel?



2021. jan. 27. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Az empátia hiánya jó pár pszichés betegség tünete lehet ezáltal magadtól nem igazán tudsz ez ellen tenni ezért is léteznek a pszichológusok és pszichiátriák. Saját fejedtől nagyjából annyit tehetsz, hogy nem nézel ilyen videókat és kizárod az életedből az erőszakot. Mondanám, hogy keress fel egy pszichológust viszont úgy sem fogod meglépni a dolgot. Az egy dolog ha ilyen videókat nézel és nem érzel semmi undort vagy mondjuk szomorúságot ez legyen a te bajod viszont az életben kerülhetsz olyan helyzetben ahol az empátia hiánya miatt rossz döntéseket fogsz hozni. Az empátia az emberiség és a civilizáció alapját szolgálja és ez az egyik erény ami miatt nem vagyok állatok. Csak gondolj bele mit okoztak azok a vezetők akikből hiányzott az együttérzés például Kim Jong-il, Hitler vagy Moammer Kadhafi. Azt látom te ezt nem veszed túl komolyan azt gondolod képes vagy irányítani és ez nem nagy dolog. Nem tudhatod mikor hozol egy rossz döntést az empátia hiánya miatt ezt kérlek jegyezd meg.
2021. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia. Valóban úgy gondolom, hogy tudom irányítani. De akkor ezek szerint van még mire figyelni. A hétköznapi életben (diktátornak lenni se az életcélom), milyen rossz döntéseket hozhatok? Egyébként másokat nem szoktam kihasználni, meg a saját céljaim eszközének tekinteni. Ilyet nem szoktam, csak ez az erőszak dolog van...
2021. jan. 27. 19:12
 3/5 anonim válasza:
fogalmam sincs, hogy lehet kezelni vagy megváltoztatni de érdekelne pontosan milyen érzés ez nálad ,ha nem teher ki tudnád kicsit fejteni?
2021. jan. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elég egyszerű érzés. Sima szórakozás. Mint amikor beülsz a moziba a popcornal nézed ahogy lőnek, 3d, meg full cgi meg minden, és azt mondod magadban, hogy wow cool, és közben zabálod a kukoricát, meg vigyorogsz, mint a tejbetök. Szóval ilyesmi, a lenyűgözésnek és a szórakozásnak a keveréke.
2021. febr. 1. 16:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem mindenképp fordulj segítségért.
2021. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!