Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen adagolásban szeditek a...

Milyen adagolásban szeditek a 0,5-ös Frontint?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy a

ti panaszaitokra milyen adagolást írt ki az orvos és hogy mik voltak a panaszaitok pontosan. Illetve, hogy segített-e a gyógyszer.


Reggel 1 mg és este 1 mg soknak számít?



2021. jan. 27. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyenbe. Mert ember vagyok és nem egy vegyi anyagtól várom a boldogságomat, hanem teszek érte.
2021. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

#1 akkor minek válaszolsz, ha nem szeded/szedted? Most hogy ideírtad ezt a kicsit sem sablonos szöveget, jobb lett az életed?


Kérdező, pontosan úgy szedtem, ahogyan az orvos mondta. Nem szabad túllépni hiába "vágysz" rá.

Röviden, lehet hogy segített volna, de beparáztam tőle hogy rászokok vagy ilyesmi, nem jutottam el odáig hogy segítsen. Bár valószínűnek tartom hogy nem ez lenne a megfelelő gyógyszer a kezelésemre.

2021. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

#1 Mintha odamennél egy kerekesszékeshez, hogy mit ücsörög ott? Álljon fel szépen és sétáljon, mint te.


Tesz érte. Elment orvoshoz.


Szerinted az orvos poénból írja fel? Szerinted bizonyos emberek (mint pl. a Kérdező) csak unatkoznak, és abban lustulnak el?


Képzeld, az agy egy szerv. És mint minden szerv, itt is előfordul, hogy nem működik tökéletesen. Például nem képes olyan kémiai folyamatokra (amikre a te Nagyságos agyad igen) ami előidézi pl. a boldogságot. Ilyenkor gyógyszereket írnak fel a pótlásukra.


Mint a cukorbetegek és az inzulin. Ők se képesek tenni érte, muszáj azt használniuk.

2021. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sajnálatos, hogy egyes emberek fejében még mindig él az a tévhit, hogy aki gyógyszert szed a mentális problémáira és pszichiáterhez jár, az elítélendő, neadjisten megbélyegzik, hogy bolond.


Köszi második és harmadik válaszoló, hogy megvédtetek, jól esik, de engem az ilyen buta trollok véleménye már rég nem foglalkoztat. Inkább csak az a szomorú, ha valaki 1-2 ilyen beszólás miatt nem mer esetleg segítséget kérni, mikor szüksége lenne rá, mert úgy érzi, hogy ez ciki. Mert egyesek, akiknek fingjuk sincs az egészről, annak állítják be.


Szerintem az ciki, ha valaki észleli a problémát magában, érzi, hogy egyedül nem tud megbírkózni vele, de mégsem kér segítséget. Hogy neki és a környezetének is jobb legyen. És ehhez sajnos hozzátartozhat ideiglenesen a gyógyszeres támogatás is a terápia mellett.


Nekem sem az az életcélom, hogy örökké szedjem ezt a "szart"...elég nagy baj, hogy egyáltalán szükségem van rá. De sajnos jelenleg muszáj.

2021. jan. 27. 15:44
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem tőletek, hogy ti milyen adagolásban szeditek, mert nem tudom mihez viszonyítani, hogy ez a napi 2x1mg soknak számít-e?
2021. jan. 27. 15:48
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon is soknak számít napi 2mg, főleg kezdésnek. De te,hogy érzed nem tompít le teljesen?
2021. jan. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, soknak számít 2 mg naponta. Bár most nem szedem, épp ezért ha nagy ritkán este az alvászavaromra beveszek 0,5 mg-t kiüt.
2021. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én elalváshoz kaptam. Változó a mennyiség, attól függően veszem be, hogy mennyire vagyok fáradt, be vagyok-e prögrve...


Így van hogy semmit se veszek be, van, hogy 1 mg-ot. (Nekem ez a max, 1mg este)


Rendszeresen (minden nap) én nem tudom szedni, mert túl hamar hozzászokok és akkor az 1 mg se hat...


Egyébként 0,5 van felírva. De tudja az orvos, hogy így szedem.

2021. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Napi 0,5 volt felírva, annyit is szedtem.
2021. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én 1 éve mikor elkezdtem az antidepresszánst szedni kaptam mankónak 0.25 mg Xanaxot (ugyanaz, mint a Frontin). 3x0,25 volt előírva, ebből este elalváshoz mindig 1, reggel is bevettem 1-et, a maradék meg hol kellett, hol nem napközben.
2021. jan. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!