Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtató vagy altató ?

Nyugtató vagy altató ?

Figyelt kérdés

Álmatlanság miatt melyiket érdemesebb szedni ? (Lehet hülye kérdés)


Egy hete volt pánikrohamom és azóta nem tudok normálisan aludni, általában nehezen alszom el és éjszaka 4-6 szor is felébredem.


Valószínű szorongás és depresszió miatt. Nem szeretnék még gyógyszerhez nyúlni, csak legvégső esetben. Azért érdekelne , hogy melyik a “biztonságosabb” és hatásosabb , ha úgy alakul .



2021. jan. 29. 16:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú távon egyiket se, mert nagyon könnyű rájuk függeni, és utána már képtelen leszel elaludni nélkülük.

Rövid távon én úgy találtam, a nyugtatók (Seduxen, Rivotil) hasznosabbak.

2021. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Sedacur fortét ki próbálhatod.

Gyógynövény alapú, de tud segíteni.

2021. jan. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,


Valeriana Harmony kapszulát próbáltam , de az se váltotta be a hozzá fűzött reményeket , ezért van az, ha véletlen addig eljutok akkor valami komolyabb gyógyszerben gondolkodnék .

2021. jan. 29. 17:18
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
Sör. Attól legalább nem leszel ópiát függő, két hét után. Legfeljebb hízol kicsi meg böfögsz.
2021. jan. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

4

Ja,attol csak alkoholista leszel. Sokkal jobb.

2021. jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtato! Az altato egy szukseges rossz sulyos almatlansag SOS megoldasara. Csak rovid tavon lenne szabad szedni. Nem igazi, pihenteto alvast okoz, csak mintha fejbevagtak volna.

A nyugtato ellazit, valodi alvast idez elo.

Harminc, otven ev szedes utan is mindenki, akit ismerek, csak elonyet latja, nem tudom, miert vonzobb perpektiva gyomorfekelyt kapni, tonkremenni, tiszta idegnek lenni.

2021. jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
5-ös próbáld ki, majd megtudod mikor remeg a kezed, izzadsz, fosol és sorolhatnám. Mindezt két hét után. Egyétek nyugodtan, tapasztaljátok meg ti is. 🤣 Az alkoholizmus messze nem két sörnél kezdődik.
2021. jan. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Két hét után nem, de ki az, aki két hét után leteszi? Az, aki naponta két sört fogyaszt, alkoholistának nevezhető. Jöhetnek a besértődött alkeszok.
2021. jan. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Altató max 2 hétig, utána elhagyni. De a legjobb lenne fejben feldolgozni a problémákat + nappal elfáradni fizikailag, estére pedig ellazulni idegileg pl olvasással, filmezéssel.

Gyógyszerrel jól és sokat lehet aludni, csak gyorsan hozzá lehet szokni.

2021. jan. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Ha mindenképpen szedni szeretnél valamit, akkor legyen az a marihuána, de ha nem bírod az illegális dolgokat, akkor CBD-vel is próbálkozhatsz. 3 éve használom, sokkal kiegyensúlyozottabb az életem, boldogabb vagyok és jobban is alszok. Természetesen ez sem egészséges, lelki függőséget okoz és feladod cserében a rövidtávú memóriádat, de ha úgy sem használod, nem túl nagy ár érte.

Ráadásul nem leszel tőle agresszív állat sem, nem csinálsz szégyent, mint az alkoholnál.

2021. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!