Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen együtt élni egy Borderl...

Milyen együtt élni egy Borderline személyiségzavaros emberrel?

Figyelt kérdés

2021. jan. 29. 20:45
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
97%
Én borderline-os vagyok. Sok kapcsolatom volt, mind szörnyen végződött. Mióta felismertem milyen nehéz személyiség vagyok, tudatosan dolgozom a problémáimon és nagyon figyelmes, törődő vagyok alapjában véve, most van egy kiegyensúlyozott kapcsolatom is. Nagyon fontosnak tartom az őszinteséget, és a világon semmi gond nincs velem addig, amíg nem hazudnak az arcomba vagy aláznak meg. Na onnantól kezdve hogy csalódom valakiben, teljesen megvaltozom és akkor jönnek elő a tipikus bordi jellemzőim. Lehet együtt élni egy bordival, csak nem mindegy hogy az illető tudatosan próbál fejlődni és tisztában van a betegséggel, vagy be sem látja és nem foglalkozik vele. Az előbbiek szerintem megérdemelnek egy esélyt. Csak sokkal nehezebben viseljük a hazugságot, csalódást, mint az átlag ember, és sokkal könnyebben megingunk tőle.
2021. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
És nem elég egy tudatosan fejlődni/gyógyuló bordi. Olyan pár kell mellé aki lelkisebb, figyelmesebb az átlagnál. Ha ez nincs meg, tényleg nehéz lesz. Két emberen múlik. Az olyat meg el kell engedni, aki be sem látja a problémát és nem akar tenni semmit..
2021. jan. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
35%
Hát az én két bordim nem volt tudatos bordi, pedig ha tettek volna a normalizálásért, nem kellett volna menekülnöm tőlük.
2021. jan. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
51%
31-es, most már csak az a kérdés, mennyire reálisan vagy képes megítélni, hogy tényleg hazudtak-e neked. Az én két bordim közül az egyik akkor kezdett gorombáskodni, amikor megelégeltem, hogy anyagilag kihasznál, a másiknál nem is sejtem, mi volt a trigger, ami kiváltotta az eltávolodást, majd a durvaságot, de megtörtént.
2021. febr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
81%
Én vagyok borderline. Nem tudom milyen lehet velem együttélni, mivel én senkivel sem akarok együttélni. Vagyis néha igen, de általában nem..:D
2021. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

34 Igen, ez rettentően nehéz, főleg hogy túlreagalok, túlgondolok mindent, és az elhanyagolt gyerekkorom miatt már attól is görcsbe rándul a gyomrom ha a párom más lánnyal beszél. Furcsa, amikor az angol tanárával beszél (egy 52 eves nőről beszélünk) és nevetnek, akkor előtör kicsit a szorongás bennem. De ez szerencsére csak egy visszamaradt reakció amit teljesen helyen tudok kezelni és nem társul mellé negativ gondolat vagy tudatossag, egyszerűen csak egy érzés amit gyorsan el is hessegetek, de azért érdekes ezt észrevennem magamon. Nagyon nehéz az indulataimat kezelni, de csak akkor, ha azt erzem hogy a párom elzarkozik előlem érzelmileg, amit amúgy meg is értek egy olyan kapcsolatban ahol a bordi folyamatosan terrorizálja a másikat. Ha nyitott vagy a bordi felé, és beszélgettek, akkor sokkal könnyebb. (Ez megint csak azok esetében van így akik tisztában vannak a betegséggel és gyógyulni akarnak).

Rettentő nehéz ezt támogató baratok/parkapcsolatok nélkül végigcsinálni. Mikor közlik veled, hogy a a saját szüleid miatt van egy komoly betegséged, amiből lehet ki sem gyógyulsz soha, és befolyásolja az egész életed, a kapcsolataid, az borzalmasan traumatizalo érzés (legalábbis nekem az volt). Konkrétan a saját magadba vetett hited inog meg. Nehéz nap mint nap úgy élni, hogy azt érzed, nem vagy önmagad. Én egy kedves, életvidám, erkölcsös, érdeklődő ember vagyok. Imádom meglepni a párom, reggelit készíteni neki, támogatni a karrierjében, szeretném a gyermekem úgy felnevelni, hogy mindene meglegyen, minden szeretetet és törődést meg kapjon. Nagyon szeretnék szeretni, de nincs rá egy normális mintám. Szeretnék családot alapítani, kiegyensúlyozott párkapcsolatban lenni. De nem elég az élet problémáival szembenéznem, mert itt van a legnagyobb ellenség, saját magam és az deformált személyiségem.

2021. febr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
Egy picit a másik oldalról: borderline nő vagyok, lassan másfél éve boldog párkapcsolatban. Vannak nehézségek a betegségem miatt, de mivel mindketten teszünk érte, ezek áthidalhatóak. És nem, nem bántom szándékosan a páromat, mivel mindennél jobban szeretem őt. Előfordul, hogy egy-egy dühroham során hozzávágok olyasmit, ami bántó, de utána ezt mindig megbeszéljük és bocsánatot kérek, ha én vagyok a hibás. Hozzáteszem, én járok terápiára és gyógyszereket is szedek, így teljesen kezelhető a helyzet.
2021. febr. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
37%
Én 15 év alatt nem tudtam kialakítani vele egy emberi kapcsolatot. senkinek nem ajánlanám hogy próbálja meg. Menekülni kell. Nem éri meg. Nem tudsz rajta segíteni. ennyi.
2021. márc. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Krisparker válasza:
Szép,de nehéz és sokszor fájdalmas.. Bántalmaz,leugat,vádaskosik,cseszeget ha szarul van,néha depressziós,néha fáj neki az élet,néha öngyilkos akar lenni, aztán meg szeret,nevet,nyaralni visz és napokat szerelmeskedik... Egy darabig izgalmas meg érdekes, de hosszútávon kicsinál lelkileg, és ahogy imádott úgy fog gyűlölni is...
febr. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!