Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiára melyik a...

Szociális fóbiára melyik a legjobb gyógyszer?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és sajnos nehezen tudok maradni egy munkahelyen. Pár éve jöttem rá, hogy szociális szorongás miatt van. Nem tudom magamat adni, ideges vagyok és szorongok. Van mikor jobb és van mikor rosszabb. Emiatt önbizalom hiányom és önértékelési problémáim vannak. Nem vagyok se buta se csúnya és még is megkeseríti a midnen napjaim. Rám tör egy fajta meg semmisítő érzés. Nagyon nehéz küzdeni ellene minden nap.


Arra gondoltam, hogy a gyógyszer lehet segítene egy kicsit a szorongásomon, amíg szereznék egy kis önbizalmat szociális téren és aztán le tenném vagy akkor meg vissza térne a szorongás?



2021. jan. 29. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Van diagnózisod, vagy csak kitaláltad, hogy neked ez a mentális betegséged van?
2021. jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pszichológus állapította meg, hogy enyhe szociális fóbiám van.

Szorongok bizonyos szociális helyzeteknél. Mikor jobban rajtam van a rossz érzés kicsit depresszív a hangulatom.

2021. jan. 29. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiátert keress fel, ő foglalkozik a gyógyszeres témával.
2021. jan. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
frontin - rivó, vagy xanax
2021. jan. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően CBT jön szóba, nem a gyógyszeres kezelés. Gyógyszeres kezelésnél egyébként SSRI vagy SNRI jön szóba.
2021. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
valami benzo elnyomja a tüneteid egy időre de így sosem tanulod meg kezelni és idővel úgyis visszajön, egy mód van mégpedig elfogadni hogy senki sem foglalkozik azzal hogy mit csinálsz és senki sem jegyzi a kínos dolgaid és az egésznek semmi tétje úgyhogy nyugodtan mondj és csinálj amit akarsz csak a félelemtől kell félni legalábbis ebben az esetben.
2021. jan. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pszichologussal érdemes dolgozni az ilyesmin.

A gyógyszer max a tüneteket enyhíti,megszünteti, de nem valós megoldás. Van rokonom aki évtizedek óta gyógyszert szed, egyedül él, élt mindig is, és nyugdíjas révén már valószínüleg így is fog. Neki nemsikerült áttörni a "falakat". Persze egyedi példa ez is, sokmindenen múlnak az ilyen dolgok.

Nekem 2 év heti egy alkalom pszichologusnál nagyon nagyon sokat segített. Egy év kemény munka volt, utána könnyebben ment már minden, de az alkalmakra indulva így is mindig gombóccal a torkomban jutottam el. Nekem az segített, hogy megtaláluk, a szorongás, társaságban magamat furának erzés, általános közérzetem miért alakult olyannak amilyen lett. 3-4 év alatt jöttem rá, hogy ahogy megélem a mindennapjaim kb 10 éves korom óta az nem normális, és lehet máshogy is élni, és érdemes is. Ezután mentem el terápiára. Eddigi életem legjobb döntése volt, és nagyon hálás vagyok, hogy nem 40 évesen hanem 26 évesen jutottam el eddig a dőntésig.

Hajrá! :)

2021. febr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!