Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utólag felelősségre vonhatóak?

Utólag felelősségre vonhatóak?

Figyelt kérdés

Házasságkötés után derült ki, amikor egy dossziéban találtam több évre visszamenőleg orvosi dokumentumokat a házastársam mentális betegségéről. Ezekben elég hajmeresztő esetleírások olvashatóak. Ezekről nem beszélt nekem a házastársam, sem annak családja soha. Ezek az orvosi leírások alátámasztják azokat a rémisztő eseteket, melyek megtörténtek a házasságkötés után (is) és ekkor döbbentem rá, te jó ég, hová kerültem....!!! Kontrollálatlan viselkedés, káromkodás, botrányos viselkedés, agresszivitás a hatósággal szembeni engedetlenség.

A házastársam esküvő előtt annyit mondott, hogy depressziós betegsége van, ami abból áll, hogy időnként levert és majd ne mondjam neki, hogy nézzél vígjátékot, vagy miért vagy levert, hiszen nincs nagy baj az életünkben, mert ez betegség. Azt viszont nem mondta, hogy ezen túl egyfolytában piál, agresszív, kontrollálatlan és veszélyes, továbbá a törvénnyel is szembeszálló viselkedése is van. Az orvosi dokumentumokban leírt esetekről egy szót nem említett: pl. kontrollálatlan viselkedés, ordítozás, alpári,agresszív viselkedés, le kellett kötözni (!) A parkból ittasan a rendőrök vitték be a detoxba stb.

Bipoláris depresszió a betegsége, mint utólag kiderült és nem a "szimpla" depresszió, amit mondott a házastársam.

Plusz alkoholista, amit szintén tagad mai napig.

Mivel nem tudtam a házasságkötés előtt az orvosi dokumentumokban leírtakról, holott szerintem jogom lett volna tudni, a váláskor kártérítést kapok-e? Hiszen a házasságkötés előtt "szimpla" depresszióról tudtam, nem a kontrollálatlan agresszív, őrült magatartásról, a bipoláris depresszióról. A házasságkötés után magam is döbbenten tapasztaltam a bipoláris depresszió valódi, az orvosi dokumentumokban leírtakat, és a szintén mit sem sejtő családom is.

Mostanság olyan is volt, hogy a sokadik ittas vezetés és a betegségből eredő kötekedő, ordítozó viselkedés miatt, hogy az újabb büntetést elkerülje, rám akarta kenni, hogy én voltam az ittas vezető a legutóbbi esetekor.

A bipoláris depresszió gyógyíthatatlan, a házastársam esetében a gyógyszeres kezelés ellenére is vannak ordítozós, kontrollálatlan még a törvénnyel is szembeszálló esetei.


2021. jan. 30. 08:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Válj el
2021. jan. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez most komoly? Felénk ismerkedni szokás, együtt élni házasságkötés előtt, ergo az ilyen problémák rövid időn belül kiderulnek és szóba se jön esküvő, ha ne, tud vele megbirkózni az ember. A papír és a diagnózis léte tökmindegy.

Nem, nem kaphatsz kártérítést.

2021. jan. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2/2 nem éltünk együtt, randiztunk napi szinten, de ekkor soha nem tört-zúzott. Érdekes, de ekkor valahogy mégis tudta "tartani magát".
2021. jan. 30. 08:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos, akkor annyit mondanék, az se normális, aki együtt élés nélkül házasodik.....
2021. jan. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mire hivatkoznál? Bíró úr, együttélés nélkül, eszetlenül beleugrottam egy házasságba egy ismeretlen férfival, akiről nem tudtam semmit.

Saját hibádból kerültél ebbe a helyzetbe.

Szerintem örülj neki, hogy ez nem a középkor és el tudsz válni.

2021. jan. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Együttélés nélkül házasodni: ezt sajnos, nem kellett volna. Lehet hogy van egyfajta negatív csengése a "lakva ismeri meg az ember a társát", de számomra kiderült, hogy ebben van valami. Itt nem kifejezetten betegségre kell gondolni, hanem napi rutin, alkalmazkodás, az egyik miképpen tudja napi szinten tolerálni a másikat stb...

Megkérdezhetsz családjogi kérdésekkel foglalkozó ügyvédet, szerintem elég nehéz lesz az ügy, bár ezt laikusként mondom.

2021. jan. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mondjuk hozzád sem szívesen mennék xd
2021. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

De hát ismerte a családját is, miért kellett volna együttélnie?

Akkor meg megjátszotta volna magát az együttélés alatt, hogy kimutassa a foga fehérjét esküvő után.

2021. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!