Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki öngyilkos lesz, a...

Ha valaki öngyilkos lesz, a pszichiáterét vagy pszichológusát felelősségre vonhatják, vagy fognak rá szúrós szemmel nézni szakmai körökben?

Figyelt kérdés

2020. jún. 3. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2020. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha az orvos nem tudja meggyógyítani a betegét, pedig mindent megtett érte, akkor szúrós szemmel fognak rá nézni szakmai körökben?
2020. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Ha te akarsz öngyilkos lenni, akkor ezt oszd meg inkább a pszichiátereddel.
2020. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Én nem tudom, szerintem felelősségre nem vonjál, de csökken mások szemében a szakmai értéke.

De ez engem is érdekel.

2020. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

1. Ha valaki öngyilkos lesz, az magánügye, senkit nem lehet emiatt felelöségre vonni.

2. Azt meg senki nem tudja/nem tudhatja, hogy volt-e valakinél kezelés alatt, vagy hogy kinél - ez ugyanis az orvosi titoktartási kötelezettség alá esö információ.

3. Szakmai körökben meg nem szokás szúrós szemmel nézni a másikra, ezt csak buta emberek képzelik.

2020. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha elmondása szerint mindent megtett (márpedig ezt fogja mondani), akkor nem.

Persze ha kitudódik, akkor - mivel a pszichológusok is emberek és köztük is vannak sz*rkeverőgépek, rosszindulatúak, stb. - lehetséges, hogy 1-2 kollégája beszól neki, kibeszélik, miegymás.

2020. jún. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Eszedbe ne jusson erre utazni!
2020. jún. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem ismeri fel az öngyilkossági veszélyhelyzetet, amikor egyértelműen fel kéne és/vagy nem teszi meg a megfelelő lépéseket, akár felelősségre is vonhatják. Pl. ha a beteg megmondja a pszichiáterének, hogy akkor ő most megy és vonat alá ugrik, mire a pszichiáter azt mondja jól van, menjen, annak valószínűleg büntetőjogi következménye lesz. Mentésirányítót is ítéltek már el amiatt, mert ablakon kiugrással fenyegető emberhez nem küldött azonnal mentőt.


De egyébként ha valaki kezel valakit és az utolsó találkozásukkor nincsen egyértelműen öngyilkossági szándékra utaló jel, vagy van, de az ellátó a szakma szabályainak megfelelően jár el, ennek ellenére a beteg mégis öngyilkos lesz, abból nem lesz semmi, az a c'est la vie kategória.


Amúgy szerintem naiv, aki azt hiszi, szakmai körökben (különösen a magyar egészségügyben) nem szokás egymásra szúrós szemmel nézni. Láttam már vérremenő vitát aneszt-intenzíves és sürgősségi szakorvos között, amiben mindketten a másik fejéhez vágták, hogy az megöli a beteget az inkompetenciájával. Sajnos oktató intézmények orvosai között is gyakori, hogy simán megmondják a hallgatónak is, hogy szerintük hülye a háziorvos, az ügyelet, a labor, a másik intézmény, stb.

2020. jún. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Itt egy ilyen kérdés, amiben sok motiváló válasz van, ami felvidíthat esetleg vagy az illetőt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. jún. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!