Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért stresszelek ha teljesíte...

Miért stresszelek ha teljesíteni kell?

Figyelt kérdés
Pl. Foci meccsen nem tudok rendesen döntést hozni mert ha egy helyzetben gyorsan döntést kell hozni elkezd hevesen verni a szívem és rossz döntést hozok bepanikolok. Vagy munkahelyen ha valami olyat kell csinálni amit nem csináltam és jól akarom elkezdek remegni stresszelni.
2021. jan. 30. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy természetes ösztönzés a testedtől. Foci meccsen mindenképpen reflexből, ösztönből kell döntened, ami egy jó játékosnak nem okoz gondot (ezt nem sértésnek szántam).
2021. jan. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! A becslések szerint egy ember körûlbelûl 35.000.- döntést hoz meg egy àtlagos napja soràn. Egy amerikai egyetem kutatòi szerint csak az étkezésûnkkel kapcsolatban 226 döntés jut minden egyes napunkra. Ez azt jelenti, hogy egy hònapban àtlagosan egymilliò olyan helyzetbe kerûlûnk, amelyben döntenûnk kell. A döntéshozàs sokak szàmàra stresszel és szorongàssal jàr. Ennek oka gyakran az, hogy hajlamosak vagyunk katasztrofizàlni, minden vàlasztàsi helyzetre ùgy tekintûnk, mintha az utolsò lehetôségûnk lenne, ahol élet-halàl kérdése, hogy a legjobb döntést hozzuk meg. Minden egyes döntésnél fontos tudatosan értékelni, hogy egyàltalàn van lehetôségûnk vàlasztani. Ha màr eleve egy ilyen szerencsés helyzetbôl indulunk, nem hozhatunk igazàn rossz döntést. Ha màst nem is, élettapasztalatot még a legrosszabb helyzetekbôl is nyerhetûnk. A remegésed nem akaratlagosan, tehàt az akaratod ellenére jellentkezô tùlmozgàs, amelyet tudatosan leàllitani sem lehet. Nevezhetjûk akaratlan ritmikus mozgàsnak is. Lehet kéz remegés (mint nàllad) de remeghet a fej és az egész test is. A remegés nem mindig kòros reakciò, de példàul a kòros remegésnek neurològiai, pszichiàtriai és belgyògyàszati okai egyarànt lehetnek. A remegésnek pszichés okai is lehetnek. A pszichiàtriai kòrképek közûl fôképp a Pànikbetegség okozhatja, de a szorongàs mellett eredményezheti félelem is. Ha többször tapasztalod, akkor indokolt lenne Szakorvoshoz fordulni! Minden jòt!
2021. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vélhetően túlaggódod a következményeket. Nem mersz hibázni, pedig hibázni teljesen természetes dolog.


Engedd el a túlzott elvárásaidat, ne tekints vizsgának minden helyzetet! Próbálkozz bátran és szabadon, és vond le a tanulságokat a döntéseid következményeiből, hogy a tapasztalatokkal felvértezve legközelebb jobban dönthess.


Egyébként focinál ez a túlizgulás vezet néha a legrosszabb döntésekhez - pl. alibizés, tutira menő passzok, kihagyott lehetőségek, amikor egy ravasz megoldás lett volna a nyerő, stb.

2021. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!