Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, akinek sikerült...

Van olyan, akinek sikerült legyőznie a szociális szorongást?

Figyelt kérdés
Hogyan sikerült? Bizonyos helyzetektől szorongok. Nem szeretek szerepelni, több ember előtt beszélni. Önbizalom hiányom is van e miatt. Sokszor nem tudom magamat adni társaságban.

2021. jan. 31. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sikerült.

Akármilyen nehéz, csak úgy legyőzhetőek ezek, ha kilépsz a komfortzónádból, és olyan helyzetekbe sarkallod magad, amiben kellemetlenül érzed magad, szorongsz, hogy megtanulj felülkerekedni rajta, és megtanuld kontrollálni.

Bár nem tudom hány éves lehetsz, nekem a munka volt a komolyabb kezdőlöket. Én alapból félénkebb, introvertáltabb voltam mindig is, de sok olyan számomra kellemetlenebb szituációba kerültem, illetve interakcióba emberekkel, amitől szorongtam, de idővel kialakult a sablon, amihez tudok alkalmazkodni. Megtanultam az önkontrollt.

Bár ettől függetlenül mai napig vannak helyzetek, amiben nem érzem jól magam, de szerintem ez mindenkinél előfordul. Sok ember előtt én se szeretek beszélni, de erőt tudok venni magamon, ha a helyzet megkívánja.

2021. febr. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem :(
2021. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem sikerült teljesen legyőzni. Volt hogy nagyon fel volt erősödve, és kaptam rá gyógyszert, ennek már több mint 10 éve, azóta szerencsére mérséklődött, de még mindig nagyon kínoz. Néha egy egyszerű kutya sétáltatás alatt is kínoz, amikor egyedül megyek az utcán a kutyámmal, és sokan vannak körülöttem. Az sokat segített, hogy egy biztos párkapcsolatban élek, azóta érzem, hogy könnyebben veszem, mint azelőtt. Az enyém valószínűleg öröklött szociális fóbia.
2021. febr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, milyen gyógyszert kaptál rá?
2021. febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aurorix


[link]


Miért kézitek meg ennyien? Akárhová leírom, privátokat kapok, és mindenki ezt kérdezi. Nem baj, csak nem értem, miért?

2021. febr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!