Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Írna, olyan akinek sikerült...

Írna, olyan akinek sikerült legyőznie a szociális szorongást?

Figyelt kérdés
Tényleg csak olyan írjon, akinek sikerült köszönöm :)

2020. ápr. 12. 14:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sikerélményeim vannak, pedig rettenetesen szorongós típus voltam. Mindent túlgondolós, apró dolgokból elefántot csinálós fajta. Körülbelül 3 hónapig rexetint szedtem és lassan letettem. Rájöttem, hogy anélkül is visszahúzódó vagyok de ez egy természetes személyiségvonás. Nem lettem társasági pillangó, viszont könnyebben oldódok fel. Előtte tele volt mindennel a fejem, negatív gondolatokkal s képtelen voltam dolgokra. Most nincsen benne semmi és képes vagyok bármire. :) Egyik napról a másikra ez nem megy. Kis lépésekben viszont igen. Régen még attól is tartottam ha egy társaságban nem tudok megszólalni. Mára már ez abszolút nem érdekel. Nem lehet hagyni, hogy elhitessék veled, hogy emiatt kevesebbet érsz. Ha annyira érdekli őket, szóljanak hozzád. Ha hozzád sem szólnak s mégis azt mondják neked, hogy "csak ülsz ott szótlanul", vágj vissza, hogy mégis mit csinálj! Ne aggódj, azt nem teszik zsebre :D Bár ugye te nem tudom milyen vagy, én picit agresszívabb lettem ezekre a támadásokra ami azzal kapcsolatos, hogy nem tudok kapcsolatot teremteni gyorsan. Nem megy gyorsan, viszont gyorsabban pár hónappal ezelőtthöz képest ....és akkor mi van ha nem tudok mindenkivel beszélgetésbe elegyedni?! Semmi. Úgy fogok úgyis meghalni, hogy több millió ember nem hallott beszélni. Nem mindegy az a pár darab?


Nyilvános helyekre, pl bolt, posta meg ilyenek, képtelen voltam elmenni. Mára meg már úgy vásárlok be és adom fel a csekkeket, mint aki száz éve ezt csinálja. XDDD


Telefonálni sem mertem...most meg már add a telefont és rendelek egy pizzát.


Nem mertem mások szemébe nézni...most meg úgyis a másik fél pislog először. XD


Annyit éreztem ebből,mintha megtört volna bennem valami. Megtört bennem. Nem nyelem azt a sok sz.rságot tovább, amit egy szociális szorongónak kell, nem érdekel ha kinéznek emiatt!! Továbblépek. Feljebb és feljebb. Nem állítok magam elé mércét, de minden nappal jobb vagyok.


Én nem mondom, hogy ez egyszerű..mert nehéz. De ezt neked kell megvívnod magaddal. Nem foghatja más a kardot helyetted. Ilyen ez a világ.


Nem érdekel mit engedtem meg másoknak a múltban. Próbáljanak meg most.

2020. ápr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!