Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihez kell fordulnom ebben az...

Kihez kell fordulnom ebben az esetben? mentálhigiénés szakember vagy pszichiáter?

Figyelt kérdés

Az alábbi tünetek évek óta fennállnak, hol jobban, hol kevésbé:

apátia, állandó fáradtság, kedvtelenség, érzések hiánya, deperszonalizáció, elszigetelődés, szorongás bizonyos élethelyzetekben..stb.


Próbáltam testmozgással/rendes étkezéssel javítani a helyzeten. Kutattam a témában, olvastam, sokat gondolkodtam, hogy mit miért teszek (vagy nem). Próbáltam saját magam helyrehozni. Ez használt is egy darabig, aztán megint rosszabb lett. Most már ott tartok, hogy úgy érzem szükségem van segítségre.


Kihez fordulhatok ebben az esetben? Az egyetemen van mentálhigiénés szakember, elég lehet ő a problémám megoldásához vagy egyből menjek pszichiáterhez?


Alkérdés:


A magán pszichiáteren kívül van esetleg más lehetőség? Sajnos egy hosszabb terápiát nem tudok kifizetni.



Hálásan köszönöm.



2021. febr. 1. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:
68%
Felkeresnék egy pszichiátert, és ő elfogja dönteni hogy elég lesz e pszichológus segítsége, vagy gyógyszeres terápia kell e majd
2021. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én pszichológushoz mennék a helyedben. A gyógyszerek eredetileg arra lettek volna jók, hogy a nagyon depressziós és önpusztító állapotban lévő embereket felhozzák arra a szintre, hogy lehessen velük pszichoterápián dolgozni. Ehhez képest ma a legtöbb pszichiáter csak felírja a gyógyszert és szevasztavasz, hagy a fenébe egyébiránt. A pszichológusok között kell olyat keresni, aki jó pszichoterápiát tart, szerencsére ők nem szúrhatják ki a szemed egy pirulával.
2021. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!