Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az igaz, hogy a mentálhigiénés...

Az igaz, hogy a mentálhigiénés, pszichológus és pszichiáter végzettségűek között sok van, aki ő maga sem egészséges?

Figyelt kérdés
Egy egyetemet végzett ismerősömtől hallottam ilyet. Azt mondta, hogy vannak, akik éppen azért végeznek olyan szakot, mert ők maguk is érzik, hogy nincs rendben velük valami, és a képzéstől várnak megoldást a problémájukra.
2017. febr. 7. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos így van, és mire a klinikumba kerülnek, erről már teljesen megfeledkeznek, közben meg nem lettek egészségesebbek, csak csomó csoportjuk meg foglalkozásuk van az egyetemen, meg amíg szakvizsgáznak, amik által, megerősödnek.Sokan, mivel eleve nem egészséges személyiségek, nárcisztikusok leszneK.
2017. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Psycho ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom ezt a "pletykát" (talán nem is az). Hogy konkrétan, TUDATOSAN emiatt mennek-e ilyen kérdésre, ezzel kapcsolatban vannak kétségeim, de a végeredmény szempontjából ez irreleváns.
2017. febr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez így van. Én azt mondom erős 80%-uk. Régen én is az akartam lenni, de amint rendbe jöttem elmúlt ez az érzés. És ebből következik, hogy nincs teljesen meg az orvosi hivatottság-gyógyítsuk meg a beteget-,mert elsősorban saját maga miatt akar pszichológus, pszichiáter stb lenni.
2017. febr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Psycho ***** válasza:

kérdésre = képzésre* sorry.

#3: a 80%-ot erősnek érzem. Ősszel végeztem, az alapképzésen 80-an indultunk, abból úgy max 5 esetében éreztem, hogy valóban külső segítség nélkül "nem jönne rendbe". Mesterképzésen pedig a szűk 40-ből talán egynéhány hallgató esetében. Ez úgy 5-10%, tapasztalaton alapuló becslés.

2017. febr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szociális munkás szakon is ez van, oda sokszor azok kerülnek akiket nem vesznek fel pszichológusra, vagy máshová, ahol a mentális problémáikkal foglalkozhatnának
2017. febr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Azt nem értem, hogy ez miért gond?

Vegyünk egy terapeutát. Jelentkezik az egyetemre mondjuk valamilyen személyiségzavarral. Tudattalanul a saját problémáját szeretné megoldani. Végigcsinálja az elméleti képzést, aztán szépen elkezdi a saját terápiát (ez a terapeuta képzésben kötelező). Feldolgozza a problémáit, a saját bőrén tapasztalja meg, hogyan működnek az elhárító mechanizmusok, hogyan tud valaki szembenézni a saját démonaival, hogyan tudja feldolgozni a problémákat. Azt éli át, amit később a páciensei fognak!

Mire arra kerül a sor, hogy terapeutaként praktizál, már túl van a feldolgozáson (legalábbis a nagy részén). Természetesen később is jöhetnek fel újabb démonok, erre van a szupervízió: nem egyedül kell megküzdenie vele, hanem külső támogatással.

Én nem is mennék olyan terapeutához, aki nem volt defektes maga is. Máskülönben honnan a csudából tudná, hogy hogy kell démonokkal küzdeni? Ezt tankönyvekből nem lehet megtanulni, csak a saját bőrünkön!

Én is tanultam (nem kevés) pszichológiát és azt hittem, hogy értem. Fenéket értettem. Elmentem terápiára és akkor értettem meg mindazt, amit korábban érteni véltem. A gyakorlatban.

(Zárójeles megjegyzés: vannak olyan pszichológusok, akik nem veszik komolyan a saját terápiás élményt, felszínesen csinálják végig, ha egyáltalán végigcsinálják. Belőlük lesznek a kóklerek.)

2017. febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért baj, mert nem dolgozzák fel a problémáikat, a komplexusaikat,sérüléseiket beviszik a terápiába is, és észre sem veszik, nem lesznek egészségesek.


Másrészt sokan alapból alkalmatlanok ilyen munkára, és ha nem lennének mentálisan betegek, eszükbe nem jutott volna erre a területre menni.


Sok embert tesznek tönkre akik ezt csinálják és sajnos sokan vannak.

2017. febr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

"Azért baj, mert nem dolgozzák fel a problémáikat, a komplexusaikat,sérüléseiket beviszik a terápiába is, és észre sem veszik, nem lesznek egészségesek."


Van ilyen is valóban, ezt én is írtam. De szerencsére olyan terapeuta is akad, aki a saját terápiájában megszerzett tapasztalatokat kiválóan tudja kamatoztatni a pácienseinél. (Én ilyen terapeutához jártam, hatalmas segítség volt, hogy egy-egy nehezebb szakaszban pontosan tudta, hogy min megyek keresztül és éppen ezért tudott benne hatékonyan segíteni.)

2017. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
akinél én voltam tök egoista volt, látni is lehetett rajta, de saját maga mondta, hogy narcisztikus
2017. febr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ne feledjétek, hogy egy valóban kezelésre képes terapeuta 12 évig tanul, hogy leülhessen beszélni a klienseivel. Mellesleg ahogy írták előttem, miért lenne baj ha neki is gondjai vannak? Olvassatok utána kicsit,és rájöttök, hogy egy pszichológus nem is jelentkezhet klinikai szakpszichológusi vizsgára amíg nincs meg a 150 önismereti órája,plussz mire végre dolgozni kezdenek, kötelesek szupervízióra járni, amikor erre külön képzett szupervizorok segítenek leküzdeni a saját gondjaikat, hogy ezeket ne vigyék bele a munkájukba. Ajánlom figyelmetekbe Császár Nagy Noémi egyik előadását amelyikben elmondja, hogy egy terapeutának annyira megkell tartania a távolságot a klienstől, hogy ha az utcán találkoznak épphogy köszön, és megy tovább. Tehát szó sem eshet arról, hogy egy mentális betegségekkel megküzdeni nem képes terapeuta aktív tevékenységet folytasson. Ha ez mégis így van azt jelenteni kell az orvosi kamarában, vagy valahol, lévén, hogy a pszichológusoknak nincs kamarája ami a nem megfelelő szakembereket kizárná a szakmából...
2017. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!