Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire hígult fel a pszichos...

Mennyire hígult fel a pszichoszakma?

Figyelt kérdés

Úgy értem divatszakma lett és amit felkapnak az fel is hígul és romlik a minőségé.


Több helyről is hallottam,hogy nagyon sok művelője nincs megfelelő magasságokban ahhoz,hogy segítsen.


Az állami ellátásban nincs idő az emberre.

A magánterápián lehúzzák a pénzt az emberekről,de igazán ott sem segítenek.

ellentmondásos,hogy az a pszichológus,pszichiáter aki állami ellátásban nem tud segíteni magánrendelésen már igen.... szándékosan terelik az embereket a zsebük felé?


Biztos vannak akik tudnak segíteni, de elképzelhető,hogy sok szakmabeli már nem tud csak egyszerűen megélhetésből választja ezt a szakmát?



2017. dec. 11. 10:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
69%
Ez pont nem egy olyan szakma amit megélhetésért választ valaki.
2017. dec. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
én éveken keresztül jártam állami ellátásban, mind gyermekkoromban, mind felnőttkoromban is pszichológushoz, illetve pszichiáterhez. a pszichológus mindig nagyon lelkiismeretes volt és a pénzt sem fogadta el, sőt amikor csak magán kézből tudott vállalni akkor is éreztem kettőnk között a feszültséget emiatt, így váltottam megint államilag támogatott szakemberre. hidd el, ezek az emberek nem hülyék és nem véletlenül választották ezt a szakmát, szerintem nyugodtan bízd rá magad valakire és a javulást ne 1-2 alkalom után várd, nekem is évek munkája volt, de vissza gondolva óriási hidat építettünk a gyógyuláshoz
2017. dec. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
82%

Mint minden orvosnál, itt is van, aki segíteni akar, van, aki csak pénzt gyűjteni. Utóbbi nyilván a magánrendeléséhez fog terelni.


Egyébként a pszichológia baromi összetett, nagyon hasonlók bizonyos betegségek tünetei, ráadásul nem is lehet olyan egyszerűen vizsgálni a beteget, mint más szakágakban, ahol elküldenek egy vérvételre, amiből sok minden kiderül.


Olyat kell keresni, akiről jókat írnak, jók róla a vélemények, de bizonyos esetekben évekig keresgetik a problémát, míg orvosolni tudják, és ez nem feltétlen a szakember hibája, tényleg baromi nehéz dolguk van.

2017. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Szerintem 50 perc semmitevésért 5,8 meg több ezer forintot elkérni a magyar fizetéseket figyelembe véve igen is drága manapság ilyen irányú "segítséget" igénybe venni!

Arról nem is beszélve,hogy a pénz egy részét minden további nélkül zsebre is tudják rakni.



Mindenkiről jót írnak, az egész szakmáról jót írnak.

Nem nagyon találkoztam rossz sajtóval.

Ami azért fura...


Ha olyan nehéz dolguk van akkor vajon mit ér 2-3 hetente 50 percnyi beszélgetés? Ami jó esetben beszélgetés és nem monológ amikor a másik hallgat és nem küld el előbb pl mint az állami ellátásban?

2017. dec. 11. 10:50
 5/33 anonim ***** válasza:
24%

a gazdagok járnak ilyenekre akik úgy élik az életüket, hogy ha valami bajuk van, azt vásárlással megoldják.

Itt is vásárolnak egy szolgáltatást, ingyen.

Sok cigány szegény ember fűtés nélkül, kabát nélkül élnek.

Szerinted ők gondolkoznak olyanon, hogy a pszichológus tud-e segíteni, mert fogyott, hízott, csúnyán néztek rá, apuci nem vesz iphone-t, a barátja elfelejtette a kedvenc zenekarját ...

2017. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
89%

Én nem járok pszichológushoz, ezért nem igazán tudok erről nyilatkozni, de egy ismerősöm egy évvel ezelőtt az öngyilkosság szélén állt, melyből felépült. Jelenleg is a gyógyulás útján van, és bár nem volt olcsó a kezelése, de az ő esetében biztosan megérte.


"Ha olyan nehéz dolguk van akkor vajon mit ér 2-3 hetente 50 percnyi beszélgetés?" - Csak beszélgetésből tudja felderíteni a beteg lelkiállapotát, nem igazán van más lehetősége.


Én endokrinológushoz járok, ott kb. 5-10 percet szoktam bent lenni, nyolcezret fizetek érte. Ez egy ilyen meló, az orvosok jól keresnek, cserébe - jelenleg úgy néz ki - kigyógyultam a rákból. Egyébként én sem segítségnek tekintem, valójában fizettem neki egy szolgáltatásért, ha nem tettem volna, valószínűleg mire kiderült volna a bajom, már nem lett volna ép szervem. Sajnos ez ilyen...

2017. dec. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%

"Szerintem 50 perc semmitevésért 5,8 meg több ezer forintot elkérni a magyar fizetéseket figyelembe véve igen is drága manapság ilyen irányú "segítséget" igénybe venni!"


"Ha olyan nehéz dolguk van akkor vajon mit ér 2-3 hetente 50 percnyi beszélgetés? Ami jó esetben beszélgetés és nem monológ amikor a másik hallgat"


Ezek a megnyilvánulásaid alapján nagyon nincs fogalmad arról, hogy mit és miért csinál egy pszichológus!!!!


Egyrészt még véletlen sem semmittevés - csak legfeljebb egy nagyon buta ember látja így -, másrészt nem monológ - föleg annak kellene beszélnie, akinek problémája van -, harmadszor a páciensnek igencsak lenne mit tennie és többek közt ezért is kell pár hét az egyes beszélgetések közt. (Emellett sokszor egyszerüen nem tud túl gyakran sorravenni, mert másokkal is kell foglalkoznia, nemcsak egy emberrel)


Emellett éppen nem egyszerü és könnyü munka, mert rengeteg terhet kell elviselniük, amit mások nekik mondanak el. Az árak meg nem a maagyar fizetésekhez, hanem a szakmai háttérhez vannak mérve. Egy autót vagy házat sem vehetsz meg fél-negyedáron, mert keveset keresel.

2017. dec. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

7


Kérlek világosíts fel! Lehordani az tudsz,de érdemi infót nem mondtál.

Mit és miért csinál egy pszichológus?

Mit kell tenni a páciensnek? Ugye érzed,hogy páciens megnevezés kissé megalázó...


Egyszer nagyon régen jártam állami helyen. A fickó egyszer 10 egyszer meg 15 perc után elküldött,mert nem tudtam miről kell beszélnem. Azt sem tudtam,hogy eszi vagy isszák ezt az egészet. Ő nem kérdezett.


Ha kevesebb embert vállalnak be akkor ők fognak többet fizetni így a pénzüknél maradnak viszont gyakoribb a találkozó és talán eredményesebb is.

Fura,hogy van akihez heti 1 alkalommal is lehet menni máshoz meg 3 heti egyszer.


Szerintem elég jó fizetés 1 órára a 5-8-10 ezer azért,hogy elviseljék a terheket.


Értem,hogy autót sem vehet,mert szegény vagyok.

Ez a megjegyzésem inkább arra vonatkozik,hogy szerintem túlárazott a szakma.

Tényleg ilyen sokat ér 50 perc? Mit kapunk ebben az 50 percben ami ilyen sokba kerül?


Kollár Dávid

Én meg olyan embert ismerek akinek nem segítettek.

Pont úgy gondolom ahogy te.

Egy szolgáltatást veszünk.Még a "dilidokiknál" is.

A kérdés,hogy miért nem kapunk semmit a pénzünkért?


Elképzelhető, hogy az endokrinológusnál kaptál is valamit a pénzedért.

Tudod,hogy miért fizettél.


A szakma sötét,sikertelen oldaláról miért nem lehet olvasni?

Arról igen ha egy vakbélműtűt nem sikerül..., de pszichoszakmáról csak jót lehet.

Ők tutira tudnak segíteni, csak fel kell keresni őket.

2017. dec. 11. 12:01
 9/33 anonim ***** válasza:
72%

"Mit és miért csinál egy pszichológus?"


Röviden elmondani nem lehet - nem véletlen, hogy sok éves képzés kell hozzá -, itt egy link, hoyg miröl szól és mit csineál a terápia alatt a szakember - persze ez is igen rövidített infó:

[link]


"Mit kell tenni a páciensnek? Ugye érzed,hogy páciens megnevezés kissé megalázó..."


Nem értem, miért lenne a páciens megnevezés megalázó - pszichológushoz az fordul, akinek lelki problémája van, akinek meg testi, az orvoshoz, ott is megalázónak érzed ezt a megnevezést?

A páciensnek meg elöször is együtt kell müködnie a terapeutával, másrészt a megbeszéltek alapján fejleszetnie kell magát a sikeres javulás érdekében.


"Egyszer nagyon régen jártam állami helyen. A fickó egyszer 10 egyszer meg 15 perc után elküldött,mert nem tudtam miről kell beszélnem. Azt sem tudtam,hogy eszi vagy isszák ezt az egészet. Ő nem kérdezett."


Akkor EGYSZER kifogtál egy nem hozzáértö vagy érdektelen valakit - de ilyen mindenhol elöfordul és ettöl még a többség nem ilyen.


"Ha kevesebb embert vállalnak be akkor ők fognak többet fizetni így a pénzüknél maradnak viszont gyakoribb a találkozó és talán eredményesebb is."


Ha kevesebb embert vállalnak, akkor sokan nem kapják meg a szükséges segítséget idöben és vagy tönkremennek, vagy adott esetben öngyilkosok lesznek, mielött sorra kerülnének.


"Fura,hogy van akihez heti 1 alkalommal is lehet menni máshoz meg 3 heti egyszer."


Akinek nincs elég páciense, ahhoz hamar be leeht jutni, meg gyakrabban menni - csak az illetö vagy teljesen kezdö még vagy nem túl jó szakember, akihez meg háromhetente van csak lehetöség, az általában jó és keresett szakember.


"Szerintem elég jó fizetés 1 órára a 5-8-10 ezer azért,hogy elviseljék a terheket."


Egy pszichológus nem a heti EGY órára kapja ezt a fizetést, hanem ezen kívül még jóval többet kell foglalkoznia az adott problémával. De egy szülészorvos is egy szülésért elkér 50-100 Ezer Ft-ot - és max. 4-6 óráért, és ez semmivel sem kevesebb, viszont neki azzal véget ért a dolog, hoyg meglett a baba, utána semmi lelki teher nincs rajta.


"Értem,hogy autót sem vehet,mert szegény vagyok.

Ez a megjegyzésem inkább arra vonatkozik,hogy szerintem túlárazott a szakma."

Nem túlárazott, csak te nem tudod felfogni, hogy miért nem ar.


"Tényleg ilyen sokat ér 50 perc? Mit kapunk ebben az 50 percben ami ilyen sokba kerül? "


Ahogy írtam, nem az 50 perc kerül ennyibe, hanem minimum 2-3-szor annyi idö, ezen kívül nemcsak azt fizeted meg, hoyg meghallgat, hanem azt a tudást is, amit évek során megszerzett ahhoz, hogy tudjon segíteni. Maradok az orvos példánál - nem azért fizetsz, hogy a sztetoszkóppal meghallgat, belenéz a torkodba és megméri a lázadat, hanem hogy abból, amit így megtud, elöször el tudja dönteni, mi a bajod, másodszor meg tudja mondani, hogy milyen kezelésre van szükséged.

2017. dec. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Én iskolapszichológushoz jártam hetente egyszer, 8 héten át. Persze, ez más tészta, az állami ellátás egyébként is pocsék, ritka kifogni jót. Ha mindenképp szükséged van rá, akkor próbálj államihoz menni, mert magánnál a gatyádat is ráfizeted.


Egyébként ezt a szakmát elsősorban nem a megélhetés miatt kellene választani (meg az összes többit se). Rendben van, hogy a megélhetéshez pénz, nem is kevés, de ez pont egy olyan különleges hivatás, amit nem mindegy, hogy milyen hozzáállással végez el valaki. Nem mindegy, hogy azért tanul éveken át, mert tényleg érdekli őt és segíteni szeretne az embereknek vagy csak azért, mert jó fizut kap érte. Fontos a pénz, de azért nem minden.

2017. dec. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!