Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van-e más is olyan, aki...

Van-e más is olyan, aki felnőtt,de mindig úgy érezte, hogy nincs felnőtt identitása? Aki így van ezzel, hogy éli ezt meg?

Figyelt kérdés
Felnőtt vagyok, életkorban legalábbis, 47, 3 gyerek, diplomák, munka normális élet. De egész életemben mindig éretlennek, gyereknek éreztem az identitásomat, aki próbálja eljátszani a felnőtt szerepet, meg is lepődik, hogy valahogy megy, de úgy érzi mindig, hogy bármelyik pillanatban összedőlhet. Szóval kb mintha egy kisgyerek igyezne eljátszani, megfelelni egy felnőtt szerepnek. Egy kislány/kamaszlány (merthogy nő vagyok). Közeli ismerősök, barátok tudják ezt rólam, észlelik valszeg, de amúgy képes vagyok eljátszani a felnőttet. Csak belül rossz a folytonos bizonytalanság. A játékosság, a lelkesedés a jó része ennek, és ez a bizonytalanság pedig a kellemetlen.

2021. febr. 1. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokszor érzem ezt, 27 éves vagyok, diplomával, komoly munkával, amire abszolút büszke vagyok, mégis sokszor úgy érzem magam mint valami idétlen gyerek.
2021. febr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Harmincas éveim elején járok. Ugyanígy érzek, de én a gyakorlatban is gyerek vagyok, semmire nem vittem szó szerint. 26 évesen annyira voltam felnőtt mint egy 18 éves, vagy annyira se. Hogyan élem meg? Egyszerre nagyon szeretem, és rohadtul gyűlölöm magam. Látom az értékeimet, de úgy érzem a mai világ kiveti az olyan embert, amilyen én vagyok, emiatt selejtnek érzem magam. Én tipikusan az a sztereotíp, japán animés, naív, félszeg kislány vagyok, aki nagy ártatlan szemekkel néz, mindenkihez kedves, kawaii... Az ilyen itthon nem érték, hanem selejt.
2021. febr. 4. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2-es válaszolónak, 1-es vagyok. Én amúgy teljesen így érzem ahogy mondod, kedves vagyok mindenkivel, jószívű, segítőkész, amit általában ki is használnak, aztán utána már nem segítek annak az embernek, meg utálom őket, és még egyel kevesebb ember az életemben.
2021. febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az xkcd képregénysorozatnak ez az egyik jelentős témája - pont azért, mert nem te vagy az egyetlen, aki ezt átéli. Pl.:

[link]


Erről a lapról linkelve van még egy pár hasonló témájú.

2021. febr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!