Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegesen rettegek a hányástól...

Betegesen rettegek a hányástól. Hogy tudnám ezt kiküszöbölni?

Figyelt kérdés
Tudom, h senki sem szeret hányni. 15 éves vagyok, és életemben 3 szor hánytam. (babakort leszámítva) Ha olyan betegséget kapok el, ami hányós, én általában akkor sem hányok. Na. Ez a fóbiám egész kicsi koromban kezdődött. Mindig sírtam, napokig magamba voltam zuhanva miután hánytam. Ha tv-ben ilyent láttam kiszaladtam a szobából. Most múlt el úgyahogy egy pánikbetegségem, ami két évig tartott. Bebeszélem magamnak, h hányingerem van, és utána szédülök, kapkodom a levegőt, és tényleg rosszul leszek, és a végén hányingerem is lesz. Ha viszont tényleg rosszul vagyok, elmondhatatlanul rettegek. Inkább vegyék ki a vakbelemet altatás nélkül, csak ne hányjak..:S Szóval ez nekem nagyon sok nehézséget okozott, és szeretném, ha ez elmúlna. Sokkal jobban érezném magam.
2010. aug. 16. 10:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

bocsi, h összevissza írtam.

még annyi, h a vidámparkban sem ülök fel semmire , mert arra gondolok, hogy lehet, h rosszul leszek. Ez elég sok mindenre kihat.

2010. aug. 16. 10:25
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
minden agyban dől el..ha nem tudod magadban lerendezni,kérj segítséget orvostól
2010. aug. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
pszichológus...
2010. aug. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen problémám (mondjuk lehet, hogy még van, csak enyhült). Nagyon meglepődtem, mikor rájöttem, hogy ilyen fóbia létezik, és nem egyedülálló, szégyellni való probléma. Emetofóbia néven találsz rá.

Én is nagyon rég nem hánytam már, de amikor már nagyon betegessé vállt a félelmem, úgy éreztem, már hányni is jobb lenne, mint ennyire félni mindentől. Az az állandó kézmosás, már leszárad a kezem, meg csak kevés, szilárd kaja fogyasztása. Egyértelmű, hogy ahogy az ember próbálja ezt magának "kezelni" csak sokkal nagyobb bajt csinál. Szerintem is kérd szakember segítségét.

2010. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

köszi, de nem megyek Ilyen idióta Pszicho-sz*rokhoz.

Így még tudom, hogy magamnak csinálom a bajt, de ha elmegyek, belémbeszéli, h igen iiiiiigen, de beteg vagy, hajajajj, akkor kezeljük... nem, inkább nem.

Amúgy köszi a válaszokat!

2010. aug. 16. 11:05
 6/14 anonim ***** válasza:

Te tudod.

De a pszichológus nem diagnosztizál, (legalábbis nekem sosem vágta a képembe, hogy "na, akkor ez van, és ezen dolgozunk"), ellenben föl tudná tárni ennek a lelki okait. Elképzelhető, hogy még kiskorodban történt valami, ami miatt ilyen irreálisan rettegsz ettől, és azon tudna segíteni.

2010. aug. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nekem is ugyanez a problémám, és a pszichiáter sem tudott segíteni...
2010. aug. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én kinőttem belőle,nekem is uyganez volt,de elég betegesen,este már nem ettem semmit,mert féltem,hogy kihénxom,ha nyaralni mentünk és 24 órás út volt inkább nem ettem semmit,a végén mér oylan vékony voltam,hogy elújt a szél:S Én nagyon régen hánytam kb. 5 évvel ezelőtt...Rájöttem,hogy vannak sokkal nagyobb problémák,mint a hányás...vannak a helyzetek amikor inkább hánynék,csak ne legyen rosszabb 14/l
2010. aug. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Te is jó nagy ökör vagy...

Egy pszichológus nem egyenlő az elmegyógyintézettel...

2010. aug. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

én naponta hánytatom magam. Szerintem is xar dolog, bár nem értem mért undorodsz tőle


kis pcsa lehetsz

2010. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!