Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért aggódom ennyire? Ez...

Miért aggódom ennyire? Ez valamilyen betegség?

Figyelt kérdés
A lényeg annyi, 17 éves lány vagyok, van egy 18 éves barátom és ő a mindenem. Nincsenek barátnőim, benne találtam meg a barátot, lelki társat, szerelmet. 7. Osztályban sulit váltottam, elkezdtem szorongani. Azóta folyamatosan jelen van a szorongás, pazichologus nem segít. Nyáron kaptam egy idegösszeomlást, azon már nagyjából túlvagyok. Mostanában azt vettem észre, hogy mindenen izgulok, mindentől félek. Ha barátom mellett ülök az autóban és ilyenkor elöl ülök (alapból hátul szoktam és nem látom h mi történik) akkor gondolkozom azon hogy milyen balesetek lehetnek és mennyire veszélyes ez az egész. Ha gyorsan megyünk négysávoson akkor is nagyon rossz érzésem van. Vagy ha kiugrana elénk egy szarvas este. Vagy valaki befékez előttünk és belehajtunk. Vagy elütünk egy embert. Autó meghibásodik. Nagyon aggódom ha egyedül vezet vagy ha haverjaival megy valahova. Én is szeretnék elkezdeni jogsira viszont így ilyen félelemmel lehet nem a legjobb ötlet. De mindennel így vagyok, nagyon stresszelek azon hogy valaki más tetszik neki pedig mindennél jobban szeret de félek hogy a jövőben elveszítem. Ha meglátok egy lányt aki szebb nálam akkor elkezdek félni hogy tuti jobban örülne ha így néznék ki stb.. önbizalomhiányos vagyok. De az zavar a legjobban hogy szorongom és izgulok mindenen. Mi lehet ez? Tippeket szeretnék kérni hogy megtudjak változni!
2021. febr. 1. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Jah, elég paranoid vagy.
2021. febr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ismerős, ebből nehéz kilépni. Fordítás a figyelmed valami pozitív dologra, és arra gondolj, ha jön egy negatív gondolat, mondd magadban "törlés", esetleg képzeld el hogy egy kukába dobod az ártó gondolatot. Gyakorlással menni fog rahangolódni a pozitív dolgokra, mindig higgy benne, hogy védve vagy és csak jó dolgok történnek veled. Másik, adj hálát minden nap amiért csak tudsz, köszönd meg a csodás dolgokat, pl egészséges lehetsz stb. Ha spirituális vagy ajánlom a Hoponopono technikát, nekem ez is segített. Diohejban ennyi, de kezdd el és ne add fel mert nehéz lesz!
2021. febr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kèrdezô! Nagyon kell vigyázznod a szorongásaiddal, mert folyamatossá válik, beèpûl a szemèlyisègbe. Erre a gènek is rásegitenek, mivel a szorongásra való hajlam velûnk szûletik, azonban kedvezô körûlmènyek között nem aktiválódik. A szorongás oldása több fèle úton lehetsèges. Sokat segithet a sportolás, napi szinten, jógázás, talajtorna, ugrálókötelezès, kerèkpározás, kocogás, ès a zenehallgatás, hosszabb pihenès, egy jóizû beszèlgetès, önsegitô könyvek olvasgatása. Valamelyest használnak a szorongásoldó gyógyteák pl, a komló, macskagyökèr, citromfûtea. B vitamin komplexum szedèse hosszabb ideig. Minden jót!
2021. febr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hiperérzékenységet mondanék, gyerekkorodban nem kaphattál elég pozitív visszajelzést és biztonságot a szüleidtől...
2021. febr. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy idegösszeomlás, mert az azonnali halált jelentene. Olyan van, hogy pánikroham, vagy kiborulás.

Neked generalizált szorongásod van. Jól kezelhető, de sokáig tart, és te is kellessz hozzá. Szóval nem úgy megy, h bekapsz egy bogyót, és pikkpakk elmúlik.

2021. febr. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez csak egy Lmbtq szindróma. Anális medicinával gyógyítható
2021. febr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!