Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Legszívesebben hetekig csak...

Legszívesebben hetekig csak aludnék, mit kezdjek magammal? 17/L

Figyelt kérdés

Azzal kezdem, hogy nem vagyok depressziós, szó sincs erről, mert nem vagyok szomorú.

Durván egy évnyi csalódások sorozata után nagyon erősnek éreztem magam, érinthetetlennek. Azt érzem, már semmi nem tud elszomorítani. Kb egy évvel ezelőtt folyton bőgtem, ma már szinte nem megy. Csak elvagyok minden nap, jól érzem magam többnyire, nincsenek szélsőséges érzelmeim, a komfortos mindennapjaimat elem, és ha tehetem, nem mozdulok ki sok ember közé, nem megyek bulizni, vagy társaságba.

Megismertem egy fiút nemrég és elég hamar kiderült, hogy csak játszik velem. Valójában ez egy kis semmiség, de mégis sok mindent elárul, hogy hagytam magam belevonodni ebbe. Úgy érzem atbasztak, és nem szerelmi csalódásnak hívnám ezt, inkább az emberekbe vetett hitem leges- legutolsó darabjaira tört.

Egész nap erre gondolok. Van par elég közeli barátom, szabadidőmben megpróbálok szinte folyton velük lenni, programokat csinálni magamnak, lekötni magam. Azonban napi 5-6 órát így is mindig egyedül vagyok, és alapból szeretek egyedül lenni, de most valahogy nyomaszto.

Nem vagyok szomorú, inkább kiüresedtem, valami végleg eltörött bennem. De sokat nevetek, táncolok, zenét hallgatok, mindenki abszolút jókedvűnek tart szerintem, mégis belül valahogy eltört valami, valami már nem a régi. Azt érzem realizáltam, hogy mennyire végtelenül gonosz az emberi természet és már nem tudok többé igazán boldog lenni.

Ha egyedül betépek , sokat segít, de ezt sajnos nem tehetem a mindennapokban... Ha alszom, az is sokat segít, de előbb utóbb felébredek.

Legszívesebben lefeküdnek aludni, és akkor kelnek fel, ha nyár lesz.

Remélem érthető ez az egész. Mit javasoltok? Tapasztalatok?



2021. febr. 3. 10:39
A kérdező szavazást indított:
Előbb müzli , aztán tej
Előbb tej, aztán müzli
Autista vagyok és vízzel eszem a müzlit
Lol miért tettem szavazást? Hát nem tudom
11 szavazat
 1/6 anonim válasza:
100%

Anélkül is lehet depressziós az ember, hogy szomorú. Szerintem nincs veled probléma, tini vagy és változol. Biztos vagyok benne, hogy lesz olyan személy az életedben, aki bebizonyítja az ellentétét, hogy nem minden ember “rossz”.


A tél nagyon sok emberből hasonló dolgokat vált ki, inkább befele fordulnak, stb.

Szerintem kezdj el olvasni új könyveket, nézz filmeket/ sorozatokat, sétálj egyet a levegőn, sportolj, beszélgess a szüleiddel/ tesóiddal, és ne hagyd hogy átállj a “sötét oldalra”. ;)


Mindenki életében vannak ilyen időszakok, de egyszer vége lesz, főleg ha elkezd tavaszodni!

Addig is fel a fejjel! :)

2021. febr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján úgy érzem, elég érzékeny vagy, ezért szerintem érdemes óvatosan belevonódnod az emberi kapcsolatokba, illetve érdemes meggondolnod, ki engedsz közel magadhoz - lásd a róka és a kis herceg esetét.. :) javaslom a foglalkozást az emberismerettel és önismerettel, érdemes határokat húzni és figyelni a jelekre.. Nem az "emberi természet" gonosz, hanem a (családi, iskolai, stb.) szocializáció problémás, így sok a torzulás, a visszaélés, sajnálatos módon..
2021. febr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm igazad lehet, a családommal mindenképp többet kéne beszélgetni.

Második: igen, elég érzékeny vagyok. Az elmúlt egy évben kb konkrétan semmi olyan nem ért ami visszaadná a híreket az emberekkel kapcsolatban, mindig csak adtam és adtam de én nem kaptam semmit.

2021. febr. 3. 14:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Hitemet*
2021. febr. 3. 14:15
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. ahhoz, hogy adni tudjunk, kapnunk is kell, illetve fel kell töltődnünk, különben kiégés lehet a következménye - aminek megnyilvánulása a csalódottság és az ilyen negatív hozzáállás az emberekhez.. szóval ez egy állapot, amiből ki lehet kerülni, és akkor észreveszed a jót is a világban. :)
2021. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
én forróvízzel eszem a müzlit és megsózom
2021. febr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!