Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám bevenni a Frontint...

Hogy tudnám bevenni a Frontint ha félek tőle? Mik a hatásai?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy a háziorvosom elküldött egy pszichiátriára ahol beszéltem egy pszichológussal vagy pszichiáterrel és a lényeg hogy ő egyből felírt nekem 0,25 mg-os frontint és azt mondta hogy reggel és délben egy felet és este pedig egy egészet kellene bevennem belőle. Viszont én eléggé félek az ilyenektől meg a családtagok is nagyon rosszul viszonyultak ehhez az egészhez és óva intett e bármiféle Frontint vagy egyéb gyógyszert bemegyek mert az nem jó nekem. Viszont az orvos meg azt mondta hogy nem lesz tőle valószínűleg bajom. De ennek mik a hatásai tehát hogy beveszek mondjuk egy felet (életemben nem vettem be semmiféle nyugtatót se semmi ilyesmit) és akkor mit fogok érezni? Tehát elálmosodok vagy esetleg ilyen bódult állapotba kerülök? Ezért félek tőle egy kicsit igazából mert mindenki azt mondja hogy ez nem jó viszont az orvos azt hogy igen a neten is azt írják hogy ez nem jó valaki azt írja hogy igen tehát teljes képzavarban vagyok. Ja és nem mellesleg nekem ezt depresszióra pánikbetegség és akkor agorafóbiára együtt írta fel Az orvos akihez elkezdtem most járni és rendszeres szedést ajánlott. Esetleg valakinek valamilyen tapasztalat hogy ez milyen milyen hatása van hogyan hat a minden napjaira munkára iskolára bármire azt megköszönöm ha megosztaná velem!

2021. febr. 3. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

félni nem kell tőle, pláne ha az orvos által felírt adagban szeded. segíteni fog a tüneteidet enyhíteni.

első napokban kábább/álmosabb leszel tőle, erre számíts. más bajt nem szokott okozni

2021. febr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0,25mg fele egyenlő a nullával. Este pedig ha egy egésztől álmos leszel az nem nagy baj. Egyet viszont tudnod kell, a gyógyszer önmagában nem fog segíteni, kell mellé terápia.
2021. febr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És ha pl most este vennék be egy felet attól be aludnék? Nem tervezek koràn lefeküdni csak egy kérdés. Vagy lehet csak megnyugtatna bár nem érzem h amnyira szoronganék
2021. febr. 3. 18:55
 4/16 anonim ***** válasza:
Próbáld meg egy féllel. Ha első alkalommal veszed be, jó eséllyel attól is elalszol.
2021. febr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Alváshoz ne használd, abban az orvos nem volt veled korrekt, hogy ezt mondta. (egyszerű hanyagság és nemtörődömség) Tönkreteszi az alvási ciklusod és csak rosszabbul leszel tőle hosszú távon. Igazándiból az lenne az ideális, ha csak akkor vennéd be, ha adott pillanatban rosszul vagy, valami szorongási roham tör rád, és lenyugszol tőle. Hosszú távon rendszeresen szedni, főleg altatásra semmi értelme. Inkább ártani fog és elvonási tüneteid lesznek később, ami roppant kellemetlen.

Egyébként igen, bódult és tompa leszel tőle és álmosít. Ellenben ha így fekszel le és elalszol, akkor megzavarja a REM/mélyalvás ciklusokat és "holdkóros" leszel tőle, azaz az alvásod összezavarodik és rossz minőségű lesz és nem tud az agyad pihenni.

2021. febr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én az utolsót cáfolnám (nem rosszindulatból). Pánikzavar és szorongás áll a diagnózisomban, autogén tréningre járok egy terapeutához és pszichiáterhez is járok. Én 0,5-öt szedek 3x egy nap, alkalomadtán többet. Sajnos tényleg eléggé jól tudja tolerálni a szervezet, első körben egy 0,25-től is lenyugodtam, később már nem volt elég. Első nap kába voltam tőle, mert én sem szedtem előtte semmiféle pszichére ható szert, de nem volt vészes. Csak lenyugodtam, elálmosodtam. Ha meg többször veszel be, semmi ilyen hatása nem lesz, legalább is nálam nincs, pedig 43 kilós lány vagyok. Beveszem, elmúlik a szorongás, és tudom végezni a dolgom, nem vágyok aludni egyáltalán. Este meg nem azért kell mert altat, hanem mert többek között aki ebben szenved, az a szorongás miatt nem tud aludni, és ez azt oldja, lenyugtat, és el tudsz aludni. Én jókat alszok, semmi baj az alvásommal, néha van hogy felébredek hajnalban, de nem kell bevennem semmit, hogy vissza tudjak aludni. És az elején oké ha csak néha van rohamod és akkor veszed be, de mivel nálam minden napos volt a szorongás, napi többször jött elő, reggelente rosszul voltam, azóta savtúltengésem van, nem mertem sehova se menni. Most szedem ezt és a proton pumpa gátlót, és minden rendben. Az elhagyása pedig fokozatosan történik, ha már kész van rá az ember (én közben folyamatosan relaxálok, olvasok, egyre könnyebben leküzdöm a szorongásaim), szóval nem lehet baj azon kívül, hogy visszatérhetnek a panaszaid.
2021. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
próbáltad megoldani frontin nélkül a problémákat, gyógyteával próbálkoztál? Vagy jó magyar szokás szerint a nyugtató majd megoldja? (elárulom nem segít a nyugtató ha te nem változol)
2021. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lehet köpkölődni, hogy gáz aki nyugtatóhoz nyúl, de egyet elárulok: igen, kell a saját akaraterő, de segítség nélkül gyengébb jellemű embereknek szinte lehetetlen. Gyógytea lószart nem ér igazi pszichés szorongásra, max arra jó aki egy kicsit stresszes. Mondom ezt én, aki hónapokig próbálta gyógyszer nélkül, oda jutottam, hogy enni nem tudtam az idegtől. Sírva tuszkoltam le a torkomon fél kifliket, és aludni se tudtam, kb. tönkre voltam.
2021. febr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Sőt, én is szedtem sedacurt, meg ittam orbáncfű teát, meg citromfű, macskagyökér... Halottnak a csók. Akinek olyan súlyosságú, az felejtse is el, hogy ezektől jobban lesz, vagy csak én vagyok ilyen érzéketlen. De még sokszor a Frontin sem elég, sajnos... Csak Frontin+saját akaraterővel figyelemelterelés, mikor jön a szorongás.
2021. febr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én voltam a #5 előzően. Továbbra is azt mondom, hogy alváshoz nem való, és rendszeres több héten át tartó szedése sem ideális hosszan tartó szorongáshoz, hozzászokik a szervezet és hatni már nem fog, csak elvonási tüneteket okoz és nehéz letenni. Azzal egyet értek, hogy ha valakinek tényleg már kóros szorongása van akkor a lightos dolgok, OTC termékek, táplálékkiegészítők, meditáció önmagában nem elég. Az alprazolam akkut szorongásra, ami alkalmanként jön elő és nagyon intenzív, arra jó egy mankónak, hogy csökkentse a szenvedést. Ha generalizált, hosszan tartó szorongás van ez nem fog segíteni, de a pánikbetegséget, szociális szorongást is, ha tünetileg alkalmanként csökkenti, szintén nem fogja megszüntetni. Ezért a pszichoterápia minden kórképnél erősen javallott, hogy a probléma gyökerével is foglalkozzanak és tényleg megszűnjön a rendellenesség. Amíg pedig ez folyamatban van és a tünetek sokáig elhúzódnak és szenvedést okoznak van számos más nem benzodiazepin alapú megoldás, hogy a szorongást folyamatában elnyomják. Pl. buspiront (Spitomin) lehet rendszeresen szedni, kb. 1 hét amíg a hatása felépül, nincs hozzászokás és durva mellékhatás és ezt tényleg lehet hónapokig szedni. De még az antihistamines hydroxyzine (Atarax) is jobb lehet rövid/közép távon ami gyorsan hat. Aztán még ott vannak az SSRI antidepresszánsok hosszú távra, amik szintén jól csökkentik a szorongást és az elalvásban is segítenek. De van pl. olyan atipusos antidepresszáns is, ami még jobb a szorongásra és az alváshoz, pl. tradozone (Trittico), és szintén kevésbé káros mint a benzo. Csak azért írom, mert ezernyi kíméletesebb és biztonságosabb lehetőség van gyógyszeres terápiára, de a pszichiáterek mind robotként a benzoért nyúlnak megszokásból, nemtörödömségből, meg talán a "látványosság" miatt, mert ezt azonnal érzi a páciens, hogy legalább valami ütősebbet kapott. Az hogy mi lesz később, meg hogy ez tényleg hosszú távon segít e az illetőnek, azt leszarják. Az alprazolam és a durvább nagytestvére, a klonazepam (Rivotril) ész nélküli irogatása és fogyasztása valószínűleg már így is sokkal több szenvedést okozott, mint amennyit elmulasztott.
2021. febr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!