Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegen elmerjek menni...

Pánikbetegen elmerjek menni dolgozni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, pszichiáterhez és autogén tréningre is járok, Frontint szedek, és persze sokat sokat küzdök. Nemrég (pár hónapja) hagytam ott az egyetemet, jövő szeptembertől más szeretnék tanulni. Kaptam állásajánlatot (a sok otthonülés és pénzhiány nem tett jót), de félek kicsit belevágni. Nem egy extra meló, egy kisebb boltban kéne lennem. Szerintetek bevállaljam? Jót tenne, vagy kifejezetten nem kéne most stresszes helyzetbe sodornom magam? Régebben mindig dolgoztam egész nyáron vendéglátásban, elég jól bírtam, de a betegség óta félek, hogy fogom bírni. 7 órákat kéne kb. dolgoznom egy nap. Szeretném leszögezni hogy nem a munka büdös nekem, szeretnék dolgozni, csak tartok tőle, mi lesz, ha bejön egy csomó ember, én lefagyok, rosszul leszek, haza kell mennem stb. Viszont tényleg szeretnék már kezdeni valamit, kell a pénz, meg a valahová tartozás, napi rutin is, mert így csak megfőzök és pihenek egész nap, ami gondolom szintén nem tesz jót. Szerintetek bevállalható? Aki szintén pánikbeteg, vagy szorongós, hogy érzi magát a munkahelyén?

2021. febr. 5. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Próbáld meg. Ha nem megy, akkor meg kilépsz. Semmit sem veszthetsz, csak nyerhetsz.
2021. febr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz, én is így gondolom, csak nem szeretném lejáratni magam, hogy nagy hűhóval odamegyek, aztán már aznap vagy egy héten belül lelépek. Nyilván ha tényleg nem tetszik kilépek, de jelen esetben csak a szorongástól félek. Igaz van gyógyszerem, amit végső soron betudok venni, de azért egy munkahelyen teljesíteni kell, talán lefoglalna annyira, hogy nem érek rá pánikolni...
2021. febr. 5. 20:46
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem lesz gond.
2021. febr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha tényleg pánikbeteg vagy, akkor bizony, rád fog jönni meló közben. De nem jó, ha minden szituból kihátrálsz, ahol ez megtörténhet. Több önbizalom kell, és el kell hinned, sőt, tudnod kell magadról, hogy egy pánikroham után is ugyanúgy tudod majd folytatni. Lehet, hogy szarul hangzik, de ez ilyen.

Nem a levegőbe beszélek, a férjem is pánikbeteg volt. Ő sosem szedett rá gyógyszert tartósan, mert nem akart. Volt, hogy a boltba sem mert elmenni, úgy hívott föl, remegve, sírva. Sok év telt el, sok küzdésbe került, de már ha elő is jön rajta a pánik, már tudja, hogy meg tud vele küzdeni vele. Szerintem ez a legnagyobb különbség, amit el lehetett érni. Én nem erőszakoltam rá soha, hogy úgy élje az életét, ahogy én, de ő velem akart lenni, szóval jött velem külföldre, váltogattunk munkahelyet is többször. Még a mai napig is néha nehéz neki, ha mozdulni kell, de már nem kételkedik önmagában, és tudja, hogy jó lesz. :)

Neked sem szabadna ezért kihátrálni. Nehézségekkel meg mindenki küzd, mégha nem is pont pánikbetegséggel.

2021. febr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
A pánikbetegségből megfelelő terápiával max. 2 hónap alatt meg lehet gyógyulni.
2021. febr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem vágj bele :) Én is pánikbeteg vagyok és vendéglátásban dolgoztam. Előfordult hogy munka közben jött rám a rosszullét, de ha volt vendégem vagy munkatársakkal voltam, akkor gyorsan el is múlt mert elterelte a figyelmem. Ha egyedül voltam otthon, sokkal rosszabb volt, előfordult hogy bementem az ügyeletre a "semmi miatt". A lényeg, hogy tudja a főnököd vagy a munkatársad, hogy pánikbeteg vagy és előfordulhat hogy ki kell menned pár percre hogy összeszedd magad.

Amit ezen kívül tanácsolni tudok, amit a #4 is ír, hogy ne nyugodj bele a betegségtudatba. Fiatal vagy, küzdj ellene, a gyógyszer nem megoldás hosszú távon. Csak úgy lesz normális életed, ha magad mögött tudod hagyni ezt. Idő kell hozzá, fogadd el magad, kutasd fel és szüntesd meg a betegséged okát és mozogj sokat!

Sok sikert :)

2021. febr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, jól esett! :) Szerintem megpróbálom, de várok még további tapasztalatokat is.
2021. febr. 5. 21:10
 8/9 anonim ***** válasza:
19%

Én szorongós vagyok, meg borderline. Eleve már úgy mentem el az orvoshoz, hogy nekem kell a frontin. Kérdés nélkül felírta. Anyukámnak meg azt mondta, hogy nincs választása, mert már rászoktam mielőtt elmentem hozzá, és a borderline gyakran vezet öngyilkossághoz, így nem fokozná az esélyeket azzal, hogy elveszi a frontint. Ezért én érettségire is úgy mentem, hogy frontint be.. a tanár annyit kért, hogy ne forduljak le a székről felelés közben. 😅 A doki pedig meg volt lepődve, hogy ilyen dózisú frontin mellett nekem érettségim van.


A munkáról: én is dolgoztam vendéglátásba, pörgős helyen, kfc-be. Ha rámjött a szorongás, elugrottam a személyzeti wc-be, és gyorsan bedobtam pár mg ezt-azt. (Frontin/rivotril/dormicum + egyéb benzodiazepinek)

2021. febr. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia,hogy vagy kérdező ? Mi történt veled azóta ?
2023. jan. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!