Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a baja a páromnak?

Mi lehet a baja a páromnak?

Figyelt kérdés
25 éves férfi. 1 éve vagyunk együtt, elmesélte, hogy régebben depresszióval kezelték, egy évig gyógyszert is szedett rá. Ez pár éve volt. Amit nem tudok hova tenni nála: kb 1.5-2 hónapig minden oké, jókedvű, imád velem lenni, minden jó. Aztán mindig következik egy időszak, kb 1 hónapig tart, amikor szinte kerül. Ezt veszekedés szokta megelőzni, sajnos ha valami rosszul esik, akkor kicsit jobban nekiesek, mint kéne, nem tudok higgadt maradni, de ez ritka. Én megértem, hogy ilyenkor kicsit magába zárkózik, hisz én is, de nálam ez max 1-2 nap, nála általában 1 hónap. Nagyon sokszor próbáltam vele ezt megbeszélni, mert ilyenkor úgy érzem kiábrándul belőlem, mondtam már neki azt is, hogy akkor szakítsunk, de nem akar. Nehéz kihúzni belőle ilyenkor bármit is, nem nagyon beszél róla. Legutóbb megint nem bírtam tovább, és mondtam neki, ha ennyire megharagudott rám, akkor hagyjuk ez egészet. Azt mondta, nem érti, hogy ha tudom, hogy neki kb 2 havonta van egy ilyen, és úgyis el fog múlni, akkor mért nem várom meg, hogy elmúljon, utána úgyis minden oké lesz újra. Ez olyan volt, mintha bevallotta volna, hogy van valami visszatérő problémája. Lehet, hogy nem is a veszekedés miatt van ez? Amikor ez van, akkor teljesen úgy viselkedik velem, mintha csak egy haver lennék, régen egyáltalán nem szólt hozzám 3-4 hétig, nem is taliztunk, mostmár próbál változni, és beszélünk, talizunk, de nem ad csókot, max egy puszit, nem ölel át.. aztán ha ez elmúlik nála akkor teljesen más, odáig van értem.. azért kérdezem ezt itt, hátha valaki találkozott már hasonló esettel, mert ő egyszerűen nem beszél arról, hogy mi van benne ilyenkor, akárhogy kérdezem. A depresszió miatt lehet? Vagy én fújom csak fel? Tudom, hogy a férfiak néha eltávolodnak utána visszatérnek, nade ilyen sokáig és ennyire feltűnően? Valakinek valami ötlet? Bocs ha hosszú lett.
2021. febr. 6. 12:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Ezt régen ciklikus elmebajnak hívták, a mániás és depressziós időszakok váltakoznak, ma borderline tünetegyüttesnek nevezik.
2021. febr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Uh.. ennyire súlyos a dolog?
2021. febr. 6. 12:38
 3/17 A kérdező kommentje:
Most elolvastam mit írnak a borderline szindrómáról, sok dolog igaz rá, de sok nem, pl sosem agresszív (oké néha veszekedésnél felemeli a hangját de ennyi, és ez is ritka). De ha tényleg ez a baja, az nem hangzik túl jól:(
2021. febr. 6. 12:46
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van vagyis nagyon hasonló. Nekem mániás depresszióm van es nagyon rossz több éve van és ebből nem lehet kigyógyulni. Ne hagyd el a parod mert nekem nem volt barátnőm es baratno nelkul nekem megrosszabb. Ebbol csak ugy lehet kigyogyulni hogyha kornyezet valtozas van de ahhoz itt kell hagyni az orszagot legalabbis nekem ezt mondta az orvos. Ha kulfoldre koltoznek akkpr az agy is ugy reagálna és helyreáll. Csak nincs lehetőségem.

28/f

2021. febr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom elhagyni, mert szeretem, csak eddig ezt mindig magamra vettem, azt hittem megutált és kiábrándult belőlem, és nem akar velem lenni csak nem meri megmondani. De akkor lehet, hogy szeret, csak van ez a baja, ami miatt ilyen fura..?
2021. febr. 6. 12:57
 6/17 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy azt írják, az ilyen személy gyakran cserél párt meggondolatlanul. Pont ettől félek, mert ilyenkor mindig az van bennem, hogy biztos más tetszik neki, amiatt ilyen velem.. nem tudom mit csináljak.. nem akarom, hogy megcsaljon, vagy elhagyjon..
2021. febr. 6. 13:00
 7/17 anonim ***** válasza:
A 4es vagyok. Én csak azt tudom hogy a mániás depresszio ami nekem is van a hangulingadozás illetve a szexuális erdeklodes csokkenese a legyakoribb tunetek. En peldaul attol nyugszok le ha eszek. Megcsalni biztos nem fog de amig nincs kornyezetvaltozas addig ez lesz.
2021. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az előző barátnőjét megcsalta, emiatt is aggódok.. igaz őt nem szerette már. A szexuális érdeklődés hiánya akkor emiatt van nála.. végre kiderült.
2021. febr. 6. 13:15
 9/17 A kérdező kommentje:
#4es kérdezhetek pár dolgot? Volt úgy barátnőd, hogy már megvolt ez a problémád? Vagy ha lett volna, ilyenkor amikor épp előjön ez a dolog, mi van benned? Mit érzel? Szükséged van (lenne) a párodra? Te ki tudnád neki mutatni, hogy szereted? Mert ő nem tudja, úgy érzem teljesen eltávolodik tőlem ilyenkor, és nem tudom mi játszódik le benne velem kapcsolatban.
2021. febr. 6. 13:26
 10/17 A kérdező kommentje:
Ja és még az érdekel, hogy ilyenkor jobb, ha békén hagyom? Mert rajta azt látom ezt akarja.
2021. febr. 6. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!