Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen a pszihiátria? Hány...

Milyen a pszihiátria? Hány éves kortól lehet menni? Lent

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem be a 17-et, pánikbeteg vagyok és az érzelmi világom olyan mint egy hullámvasút.Nem szeretném pontosabban ki fejteni hogy mi a problémám mert elég hosszú történet. Mindegy milyen fáradt vagyok, nem tudok sose elaludni, étvágyam nagyon változó, voltam pszihológusnál is, szerinte nagyon erősen szorongok, de csak rosszabbul éreztem magam lelkileg. Nem vagdosom magam bár sokszor kényszert érzek rá, kiváncsivá tesz milyen lehet. Az agyamat elbortja rengeteg depresszív gondolat, és én még nem mondhatom hogy öngyilkossági hajlamaim vannak,de sűrűn ,,eljátszok" a gondolattal hogy mi lenne ha...

Mások előtt eléggé életvidám fejet tudok vágni, sokan észre se veszik hogy problémám van, A legjobb barátomnak se mondok el bővebben semmit. Mindegy mit csinálok, mindig egyre rosszabbul érzem magam lelkileg és félek hogy később ez fizikailag is ki fog látszódni. Gondolkodtam rajta hogy be fekszek pszihiátriára de eléggé tartok tőle. Valaki ki tudná fejteni milyen ott,mit csinálnak? Anyám egyedül nevel, neki kell a beleegyezése? Hogy lehet oda be menni? Szerintetek megéri be feküdni oda? Milyen esetben küld be oda orvos? Vagy lehet magamtól is menni?



2021. febr. 10. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Magadtól nem "fekhetsz be", csak pszichiáter szakorvos utalhat be. Kiskorúként igen, kell a szülő beleegyezése. Ott benn egyébként azt csinálják, hogy tablettákkal erősen lenyugtatnak pár hétre. Aztán hazaküldenek.
2021. febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
Keress rá a borderline szóra.
2021. febr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
53%
Én is ugyyanigy vagyok mint te csak nekem nincsenek ilyen öngyilkos gondolataim.De szintén pánikbeteg vagyok hosszú évek óta kezdődött társaságon belüli kézremegés aztán mostanra ez szinte szociális életben pl.Postán,Munkahelyen,boltban akármikor rámtör remeg a kezem stb..Én csak most készülök pszichológushoz mert már annyira kihat ez a életemre hogy fizikai tüneteim is vannak bár szerintem ez sokszor csak képzeletemben van .Mindig minden tünetem 1-2 héten belül elmúlt amikor nemgondoltam rá.Én szintén nem beszéltem sose ezekről senkinek mert nembizok senkiben nincsen legjobb barátom.csak érdekemberek akiknek ha tudom hogy elárulom kinevetnek és tovább adják.Gondoltam megosztom veled hogy nemvagy ebben egyedül :)Kitartást.
2021. febr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Mindenképp érdemes lenne szakemberhez fordulnod, ha nem tetszett a pszichológus keress egy másikat akiben jobban bizol illetve ha éreznéd, hogy tényleg baj van akkor a mentőket szokták hivni de ha magadtól belátsz dolgokat és látod mi a nem "jó" akkor próbáld meg magadat rendbe hozni könnyű válasz de nehéz a kivitelezés illetve annyira nehéz amennyire nehezen fogsz megbirkózni vele.

-az idő telni fog még jócskán feletted jönni fog rossz és remélhetőleg több jó,de nincsen jó rossz nélkül úgyhogy mindent bele-

2021. febr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az utolsóval egyetértek de csak annyiban hogy ezt magadtól nem fogod legyűrni ha eddig nem ment nehabozz és menj el nekövesd el azt a hibát amit én .Évekig harcoltamm magammal,hogy majd én egyedül elgyőzöm hát nem ment mostanra idáig jutottam.3-as voltam.
2021. febr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!