Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rossz ember vagyok, ha szégyel...

Rossz ember vagyok, ha szégyellek megosztani magamról dolgokat a terapeutámnak?

Figyelt kérdés

Van pár dolog az életemben, amit szégyellek megosztani. Úgy érzem, hogy ettől kisebb lennék. Illetve hogy innentől kezdve nem nézne teljesen normálisnak, vagy értékes embernek, hanem bolondnak amiatt. Mintha a szégyen-érzet tabu lenne.

Tapasztalt már valaki hasonlót?


2021. febr. 11. 19:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Szard le, hogy mit mondanak mások. Vannak olyan dolgok, amikről nem kell beszélnünk, ha nem szeretnénk.
2021. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igazad van... annyira nincs önbizalmam, hogy még azt sem tudom eldönteni magamtól, hogy miről nem szeretnék beszélni, mert azonnal azt gondolom, hogy rossz alak vagyok.
2021. febr. 11. 19:27
 3/25 anonim ***** válasza:
47%
Helyes. A rossz emberek mindig sikeresebbek.
2021. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de minek fizetsz súlyos ezreket egy terapeutának, ha pont nem mondod el azt, amiért hozzá kell járnod????


Ennek így semmi értelme!

2021. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Akkor már nem tudom :( el szeretném mondani, de szégyellem... és nem szeretnék rossz ember lenni
2021. febr. 11. 19:31
 6/25 anonim ***** válasza:
Mi ez amit ennyire szégyellsz?
2021. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nyilván ide sem fogom leírni... senkinek nem beszélek erről. Amúgy az egyik része az, hogy OCD-m van, azt például nagyon szégyellem, mert úgy érzem, hogy nem vagyok normális/átlagos, ennyiről tudok beszélni, a másikról nem.
2021. febr. 11. 19:36
 8/25 anonim ***** válasza:

De mit nem mersz elmondani?

Embert öltél????

Ez esetben megérteném, hogy rossz embernek tartod magad - de mondjuk 1% esélyt se adnék ennek ...

2021. febr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Azt próbáld tudatosítani magadban hogy amíg ki nem adod magadból, addig gyógyulás sem lesz...

Pedig meg vagyok róla győződve, hogy te is meg szeretnél gyógyulni, mint a többi hasonló ember....

2021. febr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Jézusom, nem, nem öltem embert..... Igazából másnak egy apróság, de akkor is nagyon szégyellem.
2021. febr. 11. 19:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!