Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért barátságosabbak az...

Miért barátságosabbak az ilyen emberek?

Figyelt kérdés
Az miért van hogy a mentálisan sérült emberek értelmi fogyatékosok autisták meg az olyan emberek is akiknek az átlagtól eltérő a viselkedésük jóval kedvesebbek barátságosabbak az átlagembertől?

2021. febr. 11. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
a gyakorisok is autistak, megse baratsagosak tobbnyire.
2021. febr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

1

Kikérem magamnak, Asperger-szindrómás vagyok.

2021. febr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Huh, nem tudom hogy mennyi ilyen emberrel találkoztál eddig, de ezt az általános következtetést semmiképpen nem vonnám le.

A mentálisan sérül embereknél szerintem pont hogy lutri, hogy kedvesek vagy pont hogy kifejezetten bunkók és nincs bennünk semmi empátia.

Az autisták szerintem megint csak nem feltétlenül barátságosak, inkább azt mondanám hogy kevésbé előítéletesek mint az átlagos emberek és automatikusan racionálisan gondolkodnak. Az is igaz viszont rájuk, hogy ami a szívükön, az a szájukon, tehát ha mondjuk pont nem vagy szimpatikus nekik, simán megmondják, nem fognak azon gondolkodni hogy ez most barátságos volt-e.

A fogyatékossággal élők valóban barátságosak.

Annak ha az említett csoportok közül valaki barátságos talán az lehet az oka, hogy ezek az emberek a társadalom nagy része által ki voltak és vannak rekesztve gyerek koruk óta, és ezért szeretetre, megértésre és elfogadásra vágynak. Az ilyen emberek pedig kedvesek szoktak lenni, hogy találjanak valakit aki az előbb említetteket megadja nekik, de legalábbis ne kapjon tőlük több rosszat. Nem vagyok szakember, de én tapasztalataim alapján így látom.

2021. febr. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Autista vagyok. Nem mondanám hogy kifejezetten barátságos vagyok-voltam. Nagyon zárkózott vagyok, még beszélgetni valakivel is nehéz (ha családtag akkor is).

Kb olyan mintha nem is léteznék.

2021. febr. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmus nagyon széles spektrumú, így az érintettek nagyon különböző személyiségűeķ. Szóval az esetükben nem tartom ezt jellemzőnek. Az én tesóm pl. Aspergeres és, ha olyan kedve van nagyon cuki, barátságos, ha úgy tartja kedve tud nagyon 'gonosz', undok lenni.

Inkább a Down-szindrómásokra mondják ezt szerintem. De érdemben róluk nem tudok nyilatkozni, mert nincs érintettségem.

2021. febr. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a hármas válaszoló utolsó bekezdésével vagyok egy véleményen.

Akiknek egész életükben mindig nagyon jó baráti körük volt, és semmi kommunikációs problémájuk nem volt, azok nem értékelik annyira a kedvességet, mint azok, akiknek sosem voltak közeli barátaik.

2021. febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!