Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegségeknél a...

Mentális betegségeknél a "borderline" előtag mit jelent?

Figyelt kérdés
2021. febr. 18. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
keress rá a guglival, rengeteg információ van róla.
2021. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy "határeset" illetve enyhébb formájú. Ebben a kontextusban jelentheti a borderline személyiségzavart is de ez egy különálló betegség. Nem tetted teljesen egyértelművé de az első valószínűbb.
2021. febr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Hat a Borderline szemelyisegzavar minden, csak nem enyhe. Nem is hatareset, csak regen kapta ezt az elnevezest. Nagyon konnyu utananezni.

Kiskorom ota ebben szenvedtem, neha meg szenvedek, de a gyogyszerek es talan az oregedes is, irjak, sokat segitenek.

2021. febr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

#3

Én két különböző magyarázatot próbáltam megadni. A borderline személyiségzavar esetében "határeset" a két hangulati állapot közötti ingadozásokra utal.

2021. febr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban határesetet jelent de nem a hangulatingadozások miatt.

Azért kapta ez az elnevezést mert ez egy határvonal a neurotikus és a pszichotikus betegségeknél.

Kicsit máshogy megfogalmazva “betegebb”, mint egy neurotikus de “nem eléggé beteg”, mint egy pszichotikus.

2021. febr. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja. Én is ebben szenvedek. Tök jó, hogy mire esetleg kigyógyulnék, akkor megfordul az egész mindenség. A lelkem jó lesz, a testem meg sz*r...
2021. febr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egy elég tág fogalom, teljesen enyhe tünetekkel lévőket és a semmitől teljesen kiakadókat is fedi, szerintem ha fejlődik majd még a pszichiátria, egy csomó mindenki más diagnózist fog kapni, annyira különböző súlyosságú és tünetű dolgokat fed le. Kicsit már el is indult, mert, impulzív és lelkileg labilis megnevezésként is fut.
2021. márc. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!