Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom letenni a telefonom...

Nem tudom letenni a telefonom es folyton halogatok?

Figyelt kérdés

Vegzos egyetemista vagyok, covid elott nem volt ilyen problemam de most videkre költöztem haza, egyedul vagyok a szuleimmel,havi 1-2x talalkozom a baratnoimmel, de egesz nap az instat es a facet, tiktokot porgetem.


Vicc nelkul atlag 10 ora a kepernyo idom. Es semmi hasznosat nem csinalok. Az oraimon reszt veszek, tanulok de szakdogat kene irnom es ugy erzem megbenultam, keptelen vagyok barmire, mihelyt nem megy valami (szakirodalmat pl nehezen talalok) elkezdek szorongani es masnap nem tudok odaülni.

Ma is egesz nap halogattam egy nagyon rovid feladatot ami fontos lenne mett holnap van a hatarido de valoszinuleg csak ora elott csapom ossze pedig nagyon erdekel a tema.

Nagyon kinos es kellemetlen ez, de tenyleg egyszeruen bénultnak erzem magam.

Amit meg csinalok kb tavaly marcius ota az annyi h sutok (tortakat meg ilyesmi) es zongorázok, edzek....


Egesz nap a semmit nezem instan. Probaltam mar letörölni, visszatettem. Tettem ra ilyen idokorlatot is azon is atleptem.

Alapbol nincd ilyen keves onuralmam, de ez teljesen elveszi az onbizalmam. Olyan mint egy drog amirol tudod h rossz de jo erzes. Mintha a kezemhez lenne ragasztva es ha leteszem uresnek erzem magam



2021. febr. 18. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, sok mindent én is halogatok, kb órák felén nem is figyelek. Én sorizatozni kezdtem el, de annak úgy éreztem, van értelme, ráadásul közben tudtam edzeni is. Most pedig angolul nézem, így nyelvet is tanulok veke.
2021. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
En tudok angolul anyanyelvi szinten meg még egy nyelvet is, szóval ez kilőve...sorozatot nem nezek mert arra is ráfüggnék:(
2021. febr. 18. 22:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, ez pláne függőséget okozhat, de játszani is szoktam. Jelenleg egy magyar MC szerveren játszom, ahol kialakult egy jó kis közösség és simán feldobják a hangulatom.


Ezt se hasznos egész nap nyomni (én már csak tudom), de szerintem ez is és a sorizás is többet ér mint az insta pörgetése (és igen, ilyet is csináltam már). Szóval szerintem még mindig inkább legyél sorozatfüggő, mint netfüggő.


+1tipp

Olvasgass a neten olyan témákról, amik érdekelnek (pl álommunkád, ismerkedés, család). Gondolom, ezt csinálod itt GyK-n is, de rengeteg jó teszt és cikk van a neten, meglepően magas színvonalban.

2021. febr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De én nem unatkozom épp ez a baj, hohy lenne dolgom de nem csinalom mert nem tudom letenni ezt a sz-rt.
2021. febr. 18. 23:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nah, én is most írtam ki egy ilyesmi kérdést. Durva figyelemzavart okoz, sajnos tudom és nem tudok lejönni. Olvasd el a digitális detox könyvet, libriben neha akciós. Nagyon szépen leirja mi ez. Bár akkor se tudok lejönni, ez drog az agxnak. Szerintem veszelyesebb mint addig bármi függőség. Csöndben tönkreteszi a 21. Század népét.

:(

2021. febr. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!