Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt valamelyiteknek skizofrén...

Volt valamelyiteknek skizofrén rohama? Milyen érzés?

Figyelt kérdés

2021. febr. 20. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:
7%
Nekem nem de nekem igen
2021. febr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Az egy betegség. Vagy skizo valaki vagy nem. Nincs olyan, hogy rohamokba jön.
2021. febr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Talán?

Volt kb 1 hónap, amikor nagyon erősen hallucináltam, szorongást éreztem amikor megláttam egy tükröt. Téveszméim(?) még most is vannak, de nem biztos, hogy annyira hülyeség, vagyis látok benne logikát :/

2021. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Skizofrén roham az nincs. Az ilyet pszichózisnak hívják, az volt nekem asszem 3x
2021. febr. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Skizofrén vagyok, ez pszichózis formájában valósul meg. A közhiedelem ezt "rohamnak" hívja, de szerintem ez nagyon téves elnevezés. Nálam pl. a gyógyszerek előtt 2 hónapig tartott, akkor is alig bírtak visszahozni ebbe a világba, pedig nagyon erős gyógyszereket kaptam. Azóta, hogy rendszeresen szedem a gyógyszereim, semmilyen bajom nincs, csak lassabb vagyok, mint a többiek, illetve a mindennapi dolgokat nagyon nehezemre esik ellátni, mivel alig van erőm, de emellett próbálok tanulni is, hogy később dolgozhassak. Egyébként le is nyugdíjaztak, pedig piszkosul fiatal vagyok. Tévesen a skizofréneket agresszívnak is vélik, pedig ez igen ritkán igaz. Milyen érzés? Olyankor max félsz, hogy mások rosszat akarnak neked, egyszerűen elveszíted a realitás érzéked. Mindenkitől elfordulsz, nem kommunikálsz. Nem igazán az érzésekről szól ez, sokan össze is keverik a depresszióval nagyon tévesen. Sokan írják, hogy ők hallucináltak, én pl. gyógyszerek nélkül a hallucinációkból ki se jöttem volna, így aki valóban erősen hallucinál az 1. nem tud róla, hogy ő hallucinál 2. gyógyszer nélkül úgy is marad, akár örökre is, de valószínű, hogy előbb vagy utóbb a kórházban köt ki, kötelező jelleggel. Valaki írta, hogy "ez egy betegség, nincs olyan, hogy rohamokban jön". Valóban ez életed végéig elkísér, de lehetsz akár életed végéig tünetmentes is, ha szeded a gyógyszereid. Nekem 2x volt 2 hónapig pszichózisom, akkor nem szedtem a gyógyszereim, azóta tanultam belőle. Az utolsóból szinte alig bírtak visszahozni és azóta sokkal feledékenyebb vagyok, nagyon megviselte az agyam. Szószerint annyira, hogy az ilyenbe az esetek többségében belerokkannak az emberek. Ezért nem tudom megérteni, miért írkálja ide ki sok ember diagnózis nélkül, hogy neki pszichózisa volt, ez egyszerűen felfoghatatlan számomra. Ilyen komoly betegséggel "viccelődni " ez már szinte bűn.
2021. febr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5.-ös vagyok, még annyi,hogy mikor előjött, akkor nem aludtam,nem ettem, nem csináltam semmit. Le is fogytam egy pici gyerek súlyára, amit azóta is tartok. Sajnos ez a "hozománya" a pszichózisnak. Kívülről kb ennyit látnak az emberek, belülről meg teljesen lerombol, fizikailag is tönkretesz.
2021. febr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mit érez aki pszichózist él át?
2021. febr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!