Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek félek orvoshoz...

Mit tegyek félek orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

Tudom lehet valakinek nem nagy dolog, de én depressziós vagyok és szorongástol már nagyon padlón vagyok lelkileg. szeretnék orvoshoz menni de nem merek elmenni szégyen érzem van emiatt szociális fobiám is van és még egy pár darab mentális betegség. Ezzen kívül régebben kényszer beteg voltam OCD-m volt azt már magam mögött hagytam viszont a többit nem sikerült legyőzni. 21- éves vagyok egyenlőre még semmit nem sikerült elérnem az életben.

Úgy érzem ha nem teszek semmit akkor eza maradék pár év is elfog hamar telni szóval jól lenne lépni valamit hogy jóban legyek. Egyébként szerintetek ha sikerül kezeltetni magam akkor mennyi idő még helyre jövök? És az is érdekelne ha be sétálok a helyi orvosi rendelőbe akkor ők hová fognak küldeni vagy mire számíthatok? Kicsit be vagyok ematt parázva de nagyon örülnék ha segítséget kapnék.ha valaki járt hasonló cipőben kérlek irja meg az ő történetét és hogy jobban van e már?!



2021. febr. 20. 18:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként gondtalam veszek Kratom-ot. ez jó ötlet?
2021. febr. 20. 18:12
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél Kratom-ot, hívd fel a pszichiátriát és kérjél időpontot. Segítenek. Ha neki se lódulsz, sose szabadulsz se a depressziótól, se a szorongástól.
2021. febr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hasonló cipőben jártam, mint te, 23 éves koromban jutottam olyan katasztrofális pontra, hogy muszáj volt segítséget kérnem és a legjobb döntés volt, amit valaha hoztam. Ne érts félre, nem volt onnantól kezdve varázsütés meg tündérmese, hullámvölgyek és rengeteg belefektetett munka és energia, de most 26 éves vagyok és mentálisan sokkal-sokkal jobb helyen. Most sem tökéletes, de nem is bénítja le annyira az életem, mint korábban és bizakodó vagyok, hogy az évekkel ez csak javulni fog.


Én elsőnek magán pszichiáterhez mentem, kaptam gyógyszereket, amiket csak egy évig szedtem, mert nem éreztem, hogy annyit segítenének, sőt. Aztán pszichológusra váltottam és végül ő tudott nekem többet segíteni, hozzá jelenleg csak a vírushelyzet miatt nem járok már.


Ha háziorvoshoz mész, akkor gondolom beutal a helyi kórház pszichijére, ott kérsz időpontot és találkozik veled valaki és megbeszélitek, mi legyen. Nekem így ez a futószalagos, az sem tudom, ki foglalkozik velem annyira nem volt szimpi, azért mentem magánhoz, de a semminél sokkal jobb, ha most erre van lehetőséged.


Még néhány gondolat...mentális nehézségekkel küzdeni abszolút nem ciki, semmi okod arra, hogy szégyelld magad vagy emiatt ne merj segítséget kérni. A depresszió, szorongás meg egyebek módosult tudatállapotok, tök normális minden amit érzel, ellenük kell dönteni és megtenni az első lépéseket, csak így megy.

21 évesen még fiatal vagy és ráérsz mindenfélét elérni, de ahhoz előbb ezzel foglalkozni kell.


Szurkolok neked, ha lenne még kérdésed, nyugodtan, akár itt, akár privátban, megpróbálok segíteni!

2021. febr. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!