Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegbeteg lennék? Ezzel...

Idegbeteg lennék? Ezzel érdemes orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Örök életemben nagyon stresszes voltam, többször volt már idegkirohanásom. Tudom magamról, hogy lelkileg instabil vagyok, sokat szorongok, sírok, szociális problémáim is vannak többek között. És ezek már évek óta állandóan fennálnak. De most nem is erről akarok beszélni.

Szedek mindenféle gyógynövényes gyógyszert, de nem igazán látom a hatását.

Ha csak egy kis konfliktusba is keveredek valakivel, olyankor mindig török-zúzok, épp ami a kezem ügyébe kerül, teljesen széthullik körülöttem minden. (pár példa: volt hogy a testvérem felidegesített, bezárkózott a szobájába, én pedig kalapáccsal szétvertem az ajtaját. Sokszor van, hogy tányérokat, poharakat, cserepes növényt vágok a falhoz, sírok és üvöltözök)

Nagyon gyenge az önuralmam, stresszhelyzetben mindig megfeledkezek mindenről, csak azon vagyok, hogy valahogy kiadjam a feszültséget ami bennem van. Sokat próbálkoztam már visszatartani a dühömet, de egyszerűen nem megy.

Az, hogy ennyire nem tudom kontrollalni magam, annak mindenképp köze van a lelki állapotomhoz?

Van ez olyan fontos dolog, hogy pszichológushoz menjek vele? Komolyan fog venni, vagy csak forgatja majd a szemét?

Már gyerekkorom óta ilyen vagyok, de hullámzó a dolog. Most például újra nagyon rosszul érint minden, ezért szeretnék végre lépni.


2019. szept. 20. 17:52
 1/6 anarchy666 ***** válasza:
Ha ilyen komoly közveszélyes dühkitöréseid vannak akkor szerintem mindjárt pszichiátert keress.
2019. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pszichiáter kell, komolyan fog venni.
2019. szept. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 BrettShaw ***** válasza:

Pszichiáter +1


Arra emlékszel, hogy kisgyerek korodban a szüleid hogyan reagáltak arra, ha így viselkedtél?

2019. szept. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Anyukám általában kinevetett, üvöltözni kezdett velem, megrángatott vagy elvert. De volt olyan is, hogy mindezek után el is sírta magát, mondván hogy nem érti mi rosszat tett, vagy ki átkozta el őt, amiért ilyen gyereke született.

Apukám teljesen más. Ő is kiabált velem ilyenkor, néha elverte a seggem, de nála sosem éreztem hogy rosszat akarna nekem, vagy tényleg gonosz lenne velem.

Most a 6-10 éves korszakomról beszélek.

Orvoshoz sosem vittek a dühkitöréseim miatt, anya annyinak tudta be az egészet, hogy direkt meg akarom keseríteni az életét és azért csinálom.

2019. szept. 20. 18:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Dühkezelési problémáid vannak. Szerintem menj terápiára, mielőtt vkit bántanál. Bocsánat a feltételezésért, de jobb félni, mint megijedni.
2019. szept. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mintha én írtam volna, csak hogy én már 25 éves vagyok, még a tini korra sem lehet fogni :(
2020. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!