Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet tullepni az...

Hogyan lehet tullepni az onbizalom hianyon?

Figyelt kérdés
Mar 26 eves vagyok es meg mindig rettegek kiprobalni uj dolgokat. Felek hogy beegetem magam es hogy ugy sem jon ossze semmi. Sok idosebb szemely mondta mar hogy "mitol felsz hiszen nem vagy egy buta ember", de valahogy ezeket a dolgokat ugy vettem hogy csak lelkesiteni akarnak. Ha uj munkahelyen vagyok akkor mindig szorongok es arra gondolok hogy "ezt soha nem fogom megtanulni". A mostani munkahelyemen is magasabb pozicioba szerettem volna jutni, de a fonokom azt mondta hogy tul gyenge szemelyisegem van, ahhoz hogy embereket iranyiysak, annak ellenere hogy minden munkafolyamattal 100%-ban tisztaban vagyok. Szivesen mennek pszichologushoz meg akkor is ha fizetnem kell erte, csak szeretnek vegre rendbe jonni.

2021. febr. 22. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Kell hozzá egy türelmes nő! Ennyi a trükkje. Nekem is nehez volt ameddig meg nem is.ertem az exem. Nagyon sokat segített!

A következő egy hétben próbáld ki ezt: azonnal válaszolj. Ne kérj,hanem követelj. Ne gondolkoz a válaszokon,hanem azonnal dönts.

Nem kell félni ez a lényeg.

Minél többet vársz egy válasszal annál rosszabb, mert bizonytalannak tünsz. Ne kérd ki az emberek véleményét,hogy jól vagy rosszul döntöttél. Akkor abban a pillanatban az volt a helyes döntés.

2021. febr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nem sikerült. Ne baràtkozz, akik lelkileg lehúznak.
2021. febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól sejted, pszichoterápiával lehet kijönni ebből. Egyedül profi segítséggel. Ezt nem lehet ismerősökre, párkapcsolatra ráterhelni, mert azok a kapcsolatok tönkremennek, ahol ilyen elvárások vannak. Semmilyen trükk nem használ sajnos felnőttkorban, mert ezek nagyon korai kisgyerekkorban rögzült dolgok. Ezért kell egy támogató és kompetens terapeuta, aki tudja hogy mit keressen az érzéseid között.
2021. febr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A negatív és elbizonytalanító monológot kell először is kiirtanod a gondolatvilágodból. Valamiért pörög benned ez a lemez, amiről az szól, hogy nem fog sikerülni, beégsz, hibázol, stb.


Ezt jelenleg realitásnak éled meg, pedig semmi más, mint egy negatív jövőkép, ami szorongást okoz benned. Ezt tudatosan fel lehet cserélni pozitív vagy akár neutrális gondolatokkal, és a cselekvéseid mások lesznek.


Proaktívabbá és tevékenyebbé válsz, a sikerélmények pedig megbizonyosítanak afelől, hogy a negatív gondolataid nem voltak megalapozottak.

2021. febr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
21%
Szia! Elolvastam amit irtal de nem ertelek. Ugy erted, hogy meg mielott belekezdenel barmibe egybol ugy allsz hozza , hogy neked ez biztos nem fog sikerulni? Jovobe latsz?:D Na jo nem vicceskedem el. Tudod esetleg az okat hogy miert van az? Csak azert kerdezem, mert ugy eleg nehez teljesiteni/megcsinalni valamit ha ugy allsz hozza hogy neked ugysem fog sikerulni. Peldaul talalsz neten egy jo kis suti receptet akkor te ki se probalod mert hogy jaj a tied ugysem lesz olyan finom/szep mint az? Most csak egy pelda jutott eszembe, hogy mivel tudnad ezt oldani. Menj el futni 3 kmt megallas nelkul, vagy ha problemad van a terdeddel akkor csinalj meg 100 felulest vagy barmit olyasmit ami csak toled fugg es az adaottsagaidhoz merten kepes vagy ra. Csinalj egy realisztikus de megis kicsit megerolteto mercet es csinald meg. Ha megcsinalod akkor latni fogod hogy hmmmm ez nekem is sikerult es ha tobbszor csinalsz ilyet akkor latni fogod te is kepes vagy megcsinalni dolgokat es nem csak masok (de tenyleg realisztikus legyen a cel mert ha tul nehez es nem tudod megcsinalni akkor ezt a negativ erzest fogod tovabb erositeni, de ha meg tul konnyu akkor meg ugy leszel vele hogy ppff ezt barki meg tudja csinalni es ez egy semmiseg). Es meg irtal egy dolgot...hogy szerinted azert mondjuk masok hogy nem vagy buta mert lelkesiteni akarnak..mond csak te gondolatot is tudsz olvasni? En ugy gondolom, hogy azert mondtak neked, mert ok igy gondoljak hogy nem vag buta. Viszont TE gondolod azt magadrol hogy buta vagy es nem tudsz xy dolgot megtanulni ezert ketelkedsz abban, hogy amit masok oszinten mondanak az ugyis csak lelkesites, mert nem akarnak megbantani. Ebbol viszont arra kovetkeztetek hogy nincs onbizalmad, amit meg csak ugy tudhatsz meg hogy miert nincs, ha leulsz a kis demonjaiddal egy asztalhoz es szembenezel veluk (kudarcok, felelmek, beegesek), nem kell sok idot eltoltened a multban, csak annyit, hogy megertsd azt, ahogy ezek a negativ erzesek honnan fakadnak.
2021. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kerdezo, megertelek, en is hasonlo beallitottsagu voltam, bar en tobb mindenbe belekezdtem. Le tudtam gyozni a felelmem, bar ezt az onmarcangolast sokszor folytattam belul.

Az elozo valaszolo szuper dolgokat irt. Errol jutott eszembe egy sorozat, ami nagyon tanulasagos. Ajanlom figyelmedbe a Csaladi kort (Duna tv). Mult heten az optimista-pesszimista csalad volt a tema, es nagyon jo betekintest adtak arra, hogyan lehet maskepp gondolkodni. :)

2021. márc. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De az is lehet hogy valaki tobbet akar az eletben, de nincs meg hozza a kello inteligenciaja, marmint ezen gondolkodok nap mint nap, hogy lehet feleslegesen torom magam ha ugysem lehetek tobb mint ami most vagyok. Tudom hogy peldaul le lehet fogyni, akkor ha az adott szemely eleg celtudatos, akaratos, illetve kelloen utanna jar a dolgoknak, viszont az hogy az ember elorebb jusson az eletben szerintem tobb esz kell mint ami nekem van, csakhogy ezt nem tudom elfogadni igy eleg csalodott vagyok az eletemmel.
2021. márc. 22. 15:45
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a gondolatok már a korai blokkok eredményei, nem a valóságot tükrözik, hanem pontosan arra a defektre mutatnak rá, amin pszichoterápiával javíthatnál. Normálisan az ember nem gondolkodik ilyeneken. Mondok egy olyan példát: egy ismerősöm brutálisan tehetségtelen volt egy művészeti ágban, mégis óriási kitartással továbbtanult benne, gyakorolt mint az állat, harmadjára felvették az egyetemre, az összes tanára éveken át kivolt tőle, hogy mennyire béna, kb. kétszer annyi idő alatt mégis lediplomázott és mára nagyon jó lett a szakmájában. Na, neki egyszer sem jutott eszébe, hogy nincsenek meg a képességei a dologhoz, pedig a tanárai nem rejtették véka alá ezen véleményüket!

Most képzeld el azt, hogy valószínűleg te egyáltalán nem vagy hülye ennyire, mert azért ő egy kirívóan béna példánya volt az emberiségnek. Mégis, a családodnak/gyerekkorodnak köszönhetően blokkolod magad. Pont azt írod le itt is, mint a kérdésedben. Önbizalomhiány.

2021. márc. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!