Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet annak az oka, hogy a...

Mi lehet annak az oka, hogy a lehető legtöbb dolog előtt félek?

Figyelt kérdés

Nem csak érthető dolgok előtt (pl.: vizsga), hanem olyan előtt is, ami jó, és én is szeretném, akár én találtam ki. Pl nyaralás előtt, vagy ha megyük egy hétvégére a rokonokhoz. Hiába szerettem volna menni az elején, egy idő után mindig eljutok arra a pontra (általában ahogy közeledik az időpont), hogy inkább nem is akarok menni. Van hogy napokkal előtte már ezen agyalok, meg idegeskedek. Az esemény után meg sokszor azt mondom hogy tök jó volt.

Akkor miért van ez előtte?


2021. febr. 22. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:
A pozitív izgulás nagyon hasonlít a negatív izguláshoz, mivel szinte ugyanazok a "tünetei". Legjobb példa, hogy az esküvőn a menyasszony sem a szomorúság miatt sír, hanem a boldogság miatt. Sokat segít, ha pl egy kirándulás előtt letisztázod magadban, hogy tulajdonképpen nem félsz,hanem várakozásteljes izgalmat érzel. Mondhatjuk, hogy boldog szorongást. Mint egy gyerek aki kiskutyát fog kapni karácsonyra. Ez normális érzés nem kell túlaggódni.:)
2021. febr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget szakember től. Nem szégyen az. Jobbulást Neked!
2021. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Erre én is gondoltam, ami miatt kiírtam a kérdést az az, hogy ha ez jó fajta izgulás lenne, akkor nem gondolkoznék azon, hogy mégis akarom-e a találkozót, meg a nyaralást, akármit. Nálam ez valamiért elmegy túlságosan a negatív irányba, ezért van hogy még ki is akarok bújni előle, vagy lemondani, ezzel meg csak magamat fosztanám meg egy jó élménytől (mert utólag meg kiderül, hogy tök jó)

#2 Köszönöm! Dolgozom az ügyön :)

2021. febr. 22. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!