Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter rajongók !...

Harry Potter rajongók ! Szerintetek melyik Harry Potter film adta át tartalmilag nagyjából ugyanazt, mint a könyvek ? Melyik filmben volt a legnagyobb eltérés a könyvtől és melyikben maradt ki tartalmilag a legtöbb dolog a könyvhöz képest ?

Figyelt kérdés

2021. jan. 12. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Az első kettő még a pontosabb.

A 6. a legrosszabb (de az 5. se büszkélkedhet.)

2021. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Az első kettő könyvhű lett. A 4 szerintem borzasztó lett,de talán az 5ből maradt ki sok dolog, meg a 6ból.

Pont most olvasom újra (2 évente szoktam), így most friss az élmény, hogy a könyvek mennyivel jobbak, mint a filmek. Bár az első kettő azért átadja.

2021. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is még az első 2 az, ami nagyjából követi a könyveket. Itt pár helyen emlékeim szerint még szó szerint ugyanazt is mondják a szereplők, mint a könyvekben.


A 3.-tól kezdve viszont bosszantóan sok az eltérés. Kezdve azzal, hogy ebből a részből abszolút kihagyták például a kviddicsdöntőt, és a Tűzvillám körülüi kalamajkát, ami a könyvben azért elég fontos szerepet kapott.


De egyébként napokig lehetne sorlni, hogy miben térnek e a filmek a könyvtől, és sajnos a ezek mind csak lehúzzák a filmeket. Nem is beszélve az olyan jelenetekről, amik viszont a könyvben nem voltak, a filmben igen, de valójában semmi értelmük sincs. Mert ilyen is akad.

2021. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kawada2365 ***** válasza:
100%

Szerintem is az első 2-az, talán még valamennyire az azkabani fogoly.


de a Tűz serlegében Dumbledore egy félőrültként van ábrozálva, amikor kidobja a serleg Harry nevét...


és szegény Dobby is kimaradt :(


bár azt hozzátenném, hogy bár szeretem Dobbyt, egész jól felépítetták Nevillet a filmek során, hogy aztán a hetedik rész második felében lerombolják :(

2021. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első 2 nagyjából. Onnantól viszont szinte egyáltalán nem. De szerintem teljesen nem tudta egyik film sem hozni a könyvek színvonalát, pdig nagyon próbálkozott a Warner Bros.
2021. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!