Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol hogyan merre kell egy...

Hol hogyan merre kell egy pszichiátriai nagymamával fordulni?

Figyelt kérdés

Üdv.

egy elég bonyolult ügy ez,megpróbálom röviden a lényeget..

a nagyim beteg ágybanfekvő eléggé rossz fizikai és egészségi állapotban van..és egy ideje elkezdődött 1x hogy nem ismert fel

azután már a tatát is "eltemette" vádolt minden félével pl amit nem talált meg akkor szidott bottal fenyegetett meg oda oda csapott de azt még letudtam hogy már öreg.. viszont már feljelentés is volt a részéröl...

egyedül vagyok unokája nemTudok 0-24 ben vele lenni de az még nem gond de ezek a feljelentések fenyegetések gyujtogassa a gázt megeszi a sportkérmet a fagyos halrudacskát kiesik a kezéböl valami akkor a szutykos padlórol eszi fel az ételt... legyen az leves vagy puding..

azért gondolok most ilyen drasztikus lépésre mert jogi uton vagyok nemis tudom.. "fenyegetve"



2021. febr. 22. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Legelső lépés: háziorvos.


Mindent el fog mondani!

2021. febr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha fel sem tud kelni, hogy ment el a rendőrségre feljelentést tenni?
2021. febr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Demens a nagyid, ez nem visszafordítható, hamarosan pelenkázni is kell, mi végigcsináltuk. 24 órás őrzés kell neki, vagy vagytok ehhez elegen váltásban, vagy otthonba kell adni, de oda egy év a várakozás.
2021. febr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%

"a nagyim beteg ágybanfekvő eléggé rossz fizikai és egészségi állapotban van."


Akkor hogyan tudott feljelenteni? (nagyon hülén néző smiley)

2021. febr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

telefonon tett feljelentést....(még nagyobb hülye smile)

és már megy a pelenkázás is..ez részlet kérdés..

viszont a háziorvossal van egy kis gond..

a mama nálam van és gond van a bejelentéssel.. igy más körzethez tartozik

(szerbia kicsit bonyolult..)

mindegy azért köszi

2021. febr. 22. 12:20
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
otthonba kell vinni. nem kötelességed egy magatehetetlen, erőszakos embert gondozni, és ne is tedd, mert tönkretesz téged lelkileg. éld a saját életedet, az övé úgyis véget ér nemsokára.
2021. febr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Hát ezt azért rögtön az elején kiírhattad volna, hogy Szerbia.


És a nagymama meg magyar állampolgár? Vagy mi apontos felállás?

2021. febr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet javítani az állapotán, ha ott van rá lehetőség, rakhatod elfekvőbe vagy demensek otthonába, vagy marad, ami eddig volt.
2021. febr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

szerencsére elég türelmes nyugodt vagyok..elég sokáig..

lehet nem kötelességem,de ugyérzem mivel csak én vagyok már,de na már kezd soklenni..

az otthonra már jelentkeztem kb 2hónapja.. 1év a várakozás..

magyar állampolgár Volt X éve de a terület azóta szerbia és igy komplikáció na mindegy kaptam segitséget köszi szépen

2021. febr. 22. 13:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Ide 24/24 órás ellátás kell. Ajánlom, hogy alkalmazz egy gondozó, aki ott van vele és el látja, figyel rá és értesíthet téged, ha bármi gond van, persze csak ha a pénzed megengedi.
2021. febr. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!