Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hat a szerotonin tabletta, ha...

Hat a szerotonin tabletta, ha az egyén mindennap szív?

Figyelt kérdés
Ha mindennap "lecsapol" egy kis örömöt az agyból, ami miatt állandóan demotivált, stb. akkor hathat a szerotonin tabletta vagy fölösleges?
2021. febr. 22. 17:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A fű, illetve a legtöbb drog (kivéve a hallucinogéneket) a dopaminra van hatással, nem a szerotoninra.
2021. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De a szerotonin szint leesik az hatással van a dopaminra is, nem?
2021. febr. 22. 17:32
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nem kell aggódnod emiatt. Ugyanúgy hatni fog a gyógyszer, ha szívsz mellette. Nincs olyan gyógyszer, ami negatív hatással van a fűre (vagy fordítva).
2021. febr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Miss Endzsi ***** válasza:
Ha nem hatna nem kapkodnák az ekit a fűre.
2021. febr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Pedig már rég nem olyan a szívás se, ha mindennapi. És emiatt megvannak a fű negatív hatásai is, de ez a tabletta se sokat segít..
2021. febr. 22. 17:44
 6/17 anonim ***** válasza:

5

Ez normális. Én is 3 éve szívok napi szinten, már rég nem olyan érzés, mint az első hónapban. Akkor még röhögtem mindenen, erős eufóriát éreztem, most már csak azért szívok, hogy normális legyek.

2021. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A beállt idő alatt, vagy amúgy?

Az a baj, hogy szerintem nálam ez egy overthinkerséget okozott. Tisztán is szét overthinkelek mindent.

2021. febr. 22. 17:46
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát én csak este 8 után szívok, nemrég 0-24 be voltam állva, de ezt meg kellett változtatnom, mert basztam mindenre. :D
2021. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

És a motivációd okés?

Arra is tippelek, hogy ha sokkal aktívabb lenne az életem, sportolnék, dolgoznék újra, stb. elfoglaltságok, akkor talán a szívás is okésabb lenne? Elgondolásom szerint, ha tevékenyebb lennék akkor több dopamin termelődne ami aztán feltud szabadulni..

Csak pont emiatt a motiválatlanság miatt nem igazán csinálok semmit :D

2021. febr. 22. 17:52
 10/17 anonim ***** válasza:
46%
Csak jelzem, hogy a szerotonin 90%át a bélbaktériumok (Dialistrer, Coprochoccus) állítanák elő, ha jelen lennének. Nem lenne jobb gyógyszer helyett rendbe tenni a bélflórádat? Ha valamit mesterségesen pótolsz, amit normál esetben a szervezeted állítana elő, akkor végképp lerontod a regeneráló képességét. Tudod; amit nem használsz, az elsatnyul.
2021. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!